Reklam Alanı Ücretlendirmesi

Bi HeroBrine Hikayeside Ben Yaziyim Dedim :)

'Fan Çalışmaları' forumunda ForeverLove tarafından 18 Mart 2013 tarihinde açılan konu

?

Hikaye Devam Etsin Mi ?

1. Evet

83.3%
  2. Hayır

16.7%
  1. ForeverLove

ForeverLove Buğday Çiftçisi

Alınan Beğeniler:
    13
    Arkadaşlar yaptığım stajda boş boş oturmanın yerine bi işe yarayıp bi hikaye yazayım dedim :D
    Hadi bakalım başlıyoruz...​
    Hava yağmurluydu ve çoktan kararmıştı.. Steve evinin camından yağmuru izliyor evin içine hep aynı ritimle çatı yapmak için kullandığı tahtaların arasından düşen su damlarını dinliyordu..​
    Bir anda gökten yıldırım düştü ve gecenin karanlığını aydınlattı.. Steve hemen ardından korkunç bir çığlık sesi duydu ve yerinden fırladı. Yakınlardaki bir köye düştüğünü düşünerek yatağına doğru gitti. 'Sabah ilk iş yıldırımın düştüğü köye giderim.' diyerek yatağına uzandı ve uykuya daldı...​
    Bir anda alevlerin içinde uyandı her taraf yanıyordu kapısını yandığı için eliyle açamadı bir tekme vurdu kapı yerinden biraz sarsıldı tekrar vurdu bu sefer vurduğu yer iyice çatlamıştı. 'Bu sefer olucak' dedi ve tekrar vurdu kapıya. Kapı parçalandı ve Steve zor da olsa kendini dışarı attı evine doğru baktı ve arkasından 'Pssssss...' diye bir ses duydu arkasında duran Creeper kendini havaya uçurdu. Steve evinin tahtadan duvarına çarptı ve duvar yıkıldı.. Yine alevlerin içine düştü.. Dumandan çok fazla etkilenmiş gözleri iyi görmüyordu, Creeperin patlamasından dolayı artık dayanacak gücü kalmamıştı ayağa kalkmaya çalıştı ama gücü yetmiyordu tekrar yere düştü.. Öleceğine emindi ve kendini kurtulmak için ayağa kalkmaya çalışmaktan vazgeçmiş ve alevler içinde ölmeyi beklerken birşey onu yattığı yerden sürükleyerek alevlerin içinden çıkardı ve evinden birkaç metre ileriye fırlattı. Steve kendisini kurtaranın ney olduğunu anlamaya çalıştı.. Gözleri dumandan çok etkilenmiş olduğundan kurtaranı göremiyor ama onun gözlerindeki ışık yüzünden ona bakamıyordu..​
    ??? : Hayatta kal ! diye bağırdı Steve'i kurtaran gizemli yaratık.​
    Steve o sırada terler içinde yatağından fırladı.Evinde hiçbir yanma izi gibi birşey yoktu meşalesinin dışında. Herşey sadece bir rüyaydı ama Steve'i derinden etkileyen bir rüyaydı... Bunun anlamı ney şimdi diye düşündü kendi kendine. Sabah olmuştu yağmur durmuş güneş çıkmıştı neredeyse öğlen olmak üzereydi. Steve demir kaskını başına taktı ve taştan yaptığı kılıcı ve baltasını aldı dışarı çıktı ve yayının üstünde olmadığını farketti tekrar dönüp hemen kapısının yanındaki yayını aldı yıldırımın düştüğü yere doğru yola koyuldu...​
    Yıldırımın düştüğü yere vardı köyün bulunduğu yere değil ormandaki bir açıklığa düşmüştü. İçi rahatlamıştı. Ama bi anda gece duyduğu çığlık aklına geldi.. Neyden veya kimden gelmişti ? Biraz araştırma yaptı yıldırımın düştüğü noktada.. O sırada yerde bir kağıt parçası bulmuştu üstünde sadece iki kelime yazıyordu.. "Hayatta kal..."​
    Devamı Gelsin diyenler yorum yapabilirmi :)

2. minecraft survival

minecraft survival Altın Madencisi

Alınan Beğeniler:
    5
  3. SprivaS

SprivaS Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    16
    devam etsin

4. \\_Aid404_//

\\_Aid404_// Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    4
    devamı gelsin gerçekten güzel olmuş ....

5. ForeverLove

Alınan Beğeniler:
    13
    Veeeaaaa uzun bir aradan sonra devamı geliyor.. :D
    Steve bu notu görünce çok şaşırmıştı. Kim veya ney bırakmıştı ? Neden bırakmıştı ? Aklı bu sorularla meşguldü.. Etrafta çok detaylı bir araştırma yaptı fakat bu hafif yanıklar içinde kalmış nottan başka hiçbir şey yoktu.​
    Oraya ufak bir kulube yaptı Steve. Belki notu bırakan geri döner diye düşündü.. Avlanmak için kulubenin olduğu yerden uzaklaştı birkaç domuz ve inek öldürdü ve geceyi geçirebilecek kadar yiyecek elde etti. Geri döndüğünde kulubesi alevler içinde yanıyordu ve büyük bir kısmı yok olmuştu bile.. Steve kulubesine koşarak alevleri söndürmeye çalıştı. Çok geç kaldığı için yanan fazla birşey kalmamıştı ve ateşi söndürmeside fazla zaman almadı. Kulubesinin içinde yine hafif yanıklar içinde bir not daha buldu.. 'Beni görmek için elinden geleni yapabilirsin.. Ama ben istemediğim sürece asla göremezsin!' yazıyordu.​
    Steve bu nottan sonra korkmaya başlamıştı.. Biri onu izliyor her hareketini önceden bilebiliyordu. Ama nasıl ? ​
    Steve aklını kaybetmek üzereydi.. Evine dönerken hep birinin onun arkasında olduğunu sanarak arkasını dönüyordu ama kimse yoktu.. Psikolojisi tamamen alt üst olmuştu.. Önce gördüğü rüya ve sonra bu notlar.. Rüyasıyla ne bağlantısı olduğunu düşünüp duruyordu.​
    Evinin kapısını açtı ve hemen geri kapattı. Evine bir Enderman girmişti. Normalde hiç saldırgan olmayan ​
    ama sadece gözlerine bakmakla sinirden çılgına dönen bir yaratıktı. Belki gözlerine bakmazsam birşey olmaz dedi ve yere doğru bakarak evine girdi. Enderman evinin içinde yavaş yavaş geziyor ve değişik sesler çıkartıyordu. Eğer Steve gözlerine bakarsa ona deli gibi saldıracaktı ve Steve'in henüz onu öldürebilecek kadar güçlü bir ekipmanı yoktu.​
    Artık gece olmuştu.. Ama Steve olanlardan sonra uyuyamıyordu. Evinin içinden kendi kazdığı madenine geçen bir yol vardı.​
    'En iyisi gece madene iniyim.. Belki birkaç elmas bulurum.' diye düşündü Steve.​
    Madeni çok büyüktü ve derindi.. Bedrock kayasına kadar inmişti birçok mağara keşfetmişti ve​
    bir kaç tane dungeon yok etmişti.​
    Madende ilerlemeye başladı.. Bir süre kazdıktan sonra kırmaya çalıştığı bir bloğun üstünde lavdan oluşmuş bir gölün olduğundan haberi yoktu ve blok kırıldığı gibi madeni lavlarla dolmaya başlamıştı. Arkasına bakmadan koşmaya başladı ve madeninden dışarı kendini zor attı.. ​
    Terler içinde kalmıştı. Madeninden evine geçmişti ve o anki yorgunluğuyla evinde Enderman olduğunu unutmuştu.​
    Onunla yüz yüze geldi Enderman Steve'e doğru baktı bir çığlık attı ve kayboldu. Steve evinin bir köşesinde elinde kılıcıyla korkuyla Endermanın gelmesini bekliyordu ama Enderman gelmemişti. Çok fazla yorulduğu için o köşede uyuya kalmıştı..​
    Uyandığında evinde değildi ve simsiyah gökyüzünü gördü.. Etrafına baktı obsidyenlerden oluşmuş bir kulenin üstünde duruyordu. Yanında Endermanı gördü. Enderman onu farklı bir dünyaya ışınlamıştı. Gözünün ucuyla kuleden aşağı bakmaya çalıştı.. Çok fazla yüksekteydi ve aşağıda yüzlerce Enderman ona bakıyordu. O sırada bir kükreme sesi duydu.​
    Çok irkilmişti. Ve gördüğü şey karşısında donup kaldı.​
    Bu efsanevi Enderdragondu.. Hep hikayelerini dinleyerek büyüdüğü Enderdragon..​
    Fakat ona anlatılan tüm hikayelerde güçlü savaşçı Enderdragona hep yem olmuştur. Enderdragon Steve'i henüz fark etmemişti. Steve'in bulunduğu kulenin etrafında onlarca kule daha vardı ve bu efsanevi yaratık o kulelerin etrafında uçuyordu. Bir anda Steve'e baktı ve kükreyerek ona yöneldi. Steve artık herşeyin sonu geldi diye düşündü.. Ama o sırada birşey Enderdragona öyle sert çarptıki dev yaratık korkudan geri döndü ve o kuleden olabildiğince uzaklaştı. Steve'in yanında bekleyen Endermanda bir anda ortadan kayboldu.​
    Steve'in yanına insan biçiminde bir yaratık gelmişti. Gözleri bembeyaz ışık saçıyordu.​
    Steve 'Sen de kimsin ? ' diye sordu. Bu yaratığın gözlerindeki ışık rüyasındaki gördüğüne çok benziyordu.​
    Karşısındaki yaratık ona doğru baktı ve cevapladı..​
    ??? : Senin başın hiçbir zaman beladan kurtulmazmı ?!? diyerek Steve'e olan kızgınlığını belirtti.​
    ??? : Benim kim olduğuma gelince.. Ben Brine. diyerek de ekledi.​
    Steve : Sağol Brine.. Hayatımı o dev yaratığın elinden kurtardın. Sana borcumu nasıl ödeyebilirim ? diye sordu.​
    Brine : Gözlerin.. Onları istiyorum. dedi.​
    Steve bir anda şaşırmıştı.. Demek hayatta kalması için bu yüzden bu kadar yardım ediyordu. Tek istediği Steve'in gözleriydi..​
    Steve : Böyle birşey imkansız asla veremem. dedi.​
    Brine : O zaman kaderinle yüzleş!! diye bağırdı.​
    Steve bir an kendini alevler içinde bir dünyada buldu. Burası Nether'di.​
    Her taraf yanıyordu ve her yerden lavlar akıyordu. Aşağıda ise lavlardan bir deniz vardı. Etrafında değişik yaratıklar vardı..​
    Bu yaratıklar görünüş olarak domuza benziyordu fakat domuz değillerdi. Yaratıklar diğerlerine göre çok hızlı hareket ediyorlardı. Steve fark ettikleri zaman hepsi ona doğru koşmaya başladı. Steve değişik bir kumun üstünde duruyordu ve hareket etmesi imkansız gibiydi.. Zorlukla yürüyordu ve yaratıklar hızla Steve'e doğru yaklaşıyordu. Tam Steve'e saldırmak üzereydiler ama Steve'e bir anda kendini evinde buldu. Hiçbir anlam veremiyordu olanlara.. Evinde herşey eskisi gibiydi.. Evinden dışarıya çıkmak istedi. Kapısını açtı ve Brine ona sert bir yumruk attı. Steve evinin duvarına çarpıp yere düşmüştü.​
    ' Neden ?!? ' diye bağırdı. Brine biraz güldü ve aralarında şu konuşma geçti..​
    Brine : Gözlerini istiyorum Steve bunu daha önce söylemiştim.​
    Steve : Neden benim gözlerim?​
    Brine : Çünkü sen çok özelsin Steve.. Senin gözlerine sahip olmak istiyorum.​
    Steve : Bende diğerleri sadece bir insanım neden benim gözlerimi istiyorsun ? ​
    Brine : Çünkü senin gözlerin benim gözlerimin olması gereken yerden gelen ışığa bakabiliyor.​
    Ve Enderdragonu gören tek gözler de onlar.​
    Steve : Senin gözlerin nerden ? ​
    Brine : Zamanında Enderdragonla savaşmak istedim. Güçlerim yetersizdi ve daha fazlasını istedim.. Bir büyücü buldum ve ondan Enderdragonu yok edicek güce sahip olmak istediğimi söyledim.. O bana güçlerimi verdi fakat karşılığında gözlerimi benden aldı. Büyücü sadece senin gözlerine bakabilecek birinin gözlerine sahip olabilirsin dedi ve yok oldu..​
    Yine devamı gelicek :D

63stayla bunu beğendi.
  6. Morelff

Morelff Kömür Madencisi

Alınan Beğeniler:
    3
    Hikayeyi çok beğendim.Devam et

7. ForeverLove

Alınan Beğeniler:
    13
    Emredersin ama biraz zaman ver komutanım :D

8. XaRy

XaRy Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    çok güzel olmuş devam edersen zevkle okurum(ki ben okumayı hiç sevmem düşün yani :D)

9. Robin147

Robin147 Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok iyi yazmışsın eğer steve hikayesini biliyorsanız çok şanslısınız

Bu Sayfayı Paylaş