Kayıt Ol veya
Hemen "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak 30 saniyelik kayıt işlemini tamamlayın ve forumumuzu kullanmaya başlayın!

Minecraft Türk Ekibine katılmak ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise konuyu inceleyin ve başvurunuzu hemen yapın!
Başvuru konusu için tıklayın.

Mimarlığa Merakı Olan Arkadaşlar Okuyun Lütfen.

Konusu 'Küp Sanatı' forumundadır ve BurnerTroll tarafından 6 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. BurnerTroll

  BurnerTroll Real Troller

  Katılım:
  10 Mart 2013
  Mesajlar:
  85
  Beğenilen Mesajları:
  31
  Merhaba Arkadaşlar,
  Mimarlığa merakı olan arkadaşlar; minecrafting.gen.tr ekibi olarak hepinizi destekliyoruz. Ancak özel yardım isteyen arkadaşlar bana ulaşabilirler. Kendinizi geliştirmek için asla durmayın. İşte burada benden birkaç öneri:

  1- Her koşulda sabırlı olun.
  Mimarlık sabır ister. Bir anda bir şey çıkmasını beklemek bu işin sözlüğünde bulunmaz. İşinizi aşama aşama yapın ve asla vazgeçmeyin.

  2- Yaptığınız esere saygınız olsun.
  Her şeyi ayarladınız ve eserinizi ortaya koymaya başladınız. Ama üşengeçliğiniz tuttu ve bir an önce bitsin diye sallama bir şeyler yaptınız. Böyle yapacaksanız iyi bir mimar olmayı aklınızdan çıkarın. Her insanın yapısı gereği canı sıkılabilir, canınız sıkıldığında eserinizi kaydedin, oyunu kapatın veya başka bir işe yönelin. Kısacası ara verin. Sıkıntınız geçtiğinde tekrar dönebilirsiniz.

  3- Bir amaca yönelik işler yapmayı deneyin.
  Başıboş yapılan eserler çabuk sıkılmanıza neden olabilir. (İlla olacak değil, ama olması muhtemel bir durumdur.) Amacınız iyi bir iş çıkarmak veya iyi bir mimar olmak olabilir. (Daha farklı amaçlarınız da olabilir.) Kısacası bir amacınız olursa işiniz daha iyi yürür.

  4- İlham mı bekliyorsun?
  Mimarlar yapısı gereği üretken insanlardır. İlham alma yönleri kuvvetlidir. En ufak bir şey kafalarında şimşek çaktırabilir. Farklı mimari eserleri inceleyin. Gerekli gördüğünüz kısımları alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, müzik dinlemek de bu konuda size büyük faydalar sağlayabilir.

  5- Profesyonel birinden yardım almayı unutma!

  Bu yola yeni başlayanlar veya kendilerini geliştirmek isteyen arkadaşlar için; profesyonel birinden yardım almak her zaman için iyidir. Sizi geliştirir ve birçok şey öğrenmenize katkı sağlar. Profesyonellerin tavsiyelerini iyi dinleyin. Onlar bu işi bildikleri için konuşurlar. (Profesyonel olanlardan yardım alın, profesyonel gibi görünenlerden değil!)

  İşte mimarlık hakkındaki 5 temel bilgiyi size aktardım. Faydalı olmasını temenni ederim. Yardım veya iletişim için skype adresim: cooldude12r

  İyi Forumlar.
   
  #1
  WitherMan, Rüzgar Yiğit, Furkinoz41 ve diğer 6 kişi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş