Reklam Alanı Ücretlendirmesi

Minecraft Hikayesi | Survival Günlüğü

'Minecraft Hikayeleri' forumunda Mert34MC tarafından 14 Ekim 2014 tarihinde açılan konu

1. Mert34MC

Mert34MC Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    0
    • 1. Gün: Gözlerimi açtığımda etrafımda inekler,koyunlar,domuzlar,tavuklar ve birkaç tane ağaç gördüm. Üstümde cepleri yırtık bir pantolon ve kirli bir ceket vardı.Biraz etrafı keşfetmeye başladım,uzun süre gezdim ve sonra güneşin battığını farkettim.Uzakta bir yer gördüm. Göl kenarında bir oyuk gördüm ve burası bu gece güvende olmak ve susuz kalmamak için iyi bir yer diye düşündüm. Sonra yavaş yavaş oraya doğru giderken arkamda bir yay ipi germe sesi duydum.Korktum.Sonra kafamı çevirdim ve bir iskelet gördüm.Elinde bir yay vardı ve bana nişan almıştı.Sonra tam oku fırlatacakken eğildim. Sonra hemen oyuğa doğru koştum.Karşımda yeşil bir canavar gördüm ve kafasına ok saplanmıştı.Sanırım iskelet bu canavarı vurmuş.Yanında da bir müzik diski vardı,kırık ve siyah bir müzik diski.Üstünde ''11'' yazıyordu.Onu yanıma aldım.Koşmaya devam ettim ve sonunda oyuğa girdim.Bir kaç parça toprak ile oyuğun girişini kapattım.Bugün ölmediğime şükrettim.Sonra bir köşeye geçtim ve uyudum...
    DEVAM EDECEK...

2. Mert34MC

Alınan Beğeniler:
    0
    • 2. Gün: Uyandım ve dışarı çıktım.Dışarıda iskeletler ve zombiler yanıyordu.Bir süre bekledim ve hepsi ölünce yanlarına gittim.2 tane havuç,1 tane patates 4 tane kemik ve 2 tane ok buldum.Bunlar benim için çok önemli şeylerdi.Özellikle havuç ve patatese çok ihtiyacım vardı çünkü çok acıkmıştım.1 tane havuç yedim.Bu beni bir süre tok tutmaya yetecekti.Aklıma bir sığınak yapmak geldi.Çünkü dün gece olan olay beni çok korkutmuştu ve burada gecelerin çok tehlikeli olduğunu anladım.Biraz odun topladım.Ellerimin bazı yerleri kesilmişti.Sonra bir çalışma masası yaptım.Burada bir tahta balta yaptım.Artık odun kesmek daha kolay olacaktı.Uzun bir süre odun topladım.Yeteri kadar odunum oldu ve bu odunları işledim.Odun sayısının 4 katı kadar işlenmiş odunum oldu.Küçük bir sığınak yaptım.Çalışma masamı içeri taşıdım ve bir kılıç yaptım.Çok dayanıklı olmasa da şimdilik işime yarayacaktı.Dışarı çıktım ve gölden biraz su içtim.Eve doğru giderken bir örümcek karşıma çıktı ama bana saldırmadı.Bende ona saldırmadım.Evime girdim.Evin girişini kapatmam gerekiyordu.Çalışma masasına gittim ve bir kapı yaptım.sonra kapıyı evin girişine koydum.Artık kendimi güvende hissediyordum.Sonra dışarı çıktım.Birkaç tane inek ve koyun öldürdüm.Kılıcım kırıldı.Eve gidip bir kılıç daha yaptım.Sonra bir sandık yaptım ve eşyalarımı sandığa koydum.En son 4 parça deri,2 parça yün ve 4 parça inek eti bulmuştum.Bunları da sandığa koydum ve dışarı çıktım.Bir süre sonra hava karardı ve evime girdim.Bugün düne göre çok daha rahat geçti.En son bir parça havuç yedim.Artık uyuma vaktim gelmişti ve uyudum...
    DEVAM EDECEK...

3. Mert34MC

Alınan Beğeniler:
    0
    • 3. Gün: Dün gece rüyamda benim kıyafetlerimi giyen ve gözleri parlayan bir varlık gördüm.Pek kafaya takmadım.Güneş doğmuştu.Dışarı çıktım.Evin arkasında bir mağara gördüm.Bayağı derine iniyordu.İçinde taşlar vardı.Bu taşları kılıcımla kırmayı denedim ama olmadı.Sonra aklıma kazma yapmak geldi.Eve gidip çalışma masamı aldım,bir tahta kazma yaptım.Sonra taşları kırmayı denedim.Kolayca kırılıyorlardı.Biraz taş topladıktan sonra taş bir kazma yaptım.Çalışma masamı da yanıma alarak mağaranın derinlere inmeye karar verdim.Biraz indikten sonra kömür buldum.Bunları kazdım.Taştan daha zor kazılıyorlardı.Birkaç parça kömürüm oldu.Bunları çubukla birleştirerek birkaç tane meşale yaptım.Artık mağara daha aydınlık olacaktı.Biraz daha ileriye gittim ve biraz demir buldum.Bunları kazdım.Kömürden daha zor kazıldılar.Sonra buraya bir meşale bırakıp geri dönmeye karar verdim.Mağaradan çıkmama az kalmıştı.Birden karşıma siyah uzun boylu bir canavar çıktı.Çok korktum.Bana anlamsız anlamsız bakıyordu.Ben yere bakıyordum.Sonra gözlerine baktım.Baktığım anda birden ilginç bir ses çıkardı ve ortadan kayboldu.Hemen mağaradan çıkıp evime doğru koşmaya başladım.Hava kararmıştı.Evimin çatısında bir örümcek vardı ve üstüme atladı.Yere düştüm.Benim ayaklarıma örümcek ağı atmaya başladı.Sanırım beni sarıp öldürmek istiyordu.Biraz boğuştum.Sonunda örümceği kılıcımla öldürdüm.Sağ ayağım tamamen sarılmıştı.Etrafımda çok sayıda canavar vardı.Hemen örümcek ağını çözmeye başladım.Bir süre sonra örümcek ağını çözdüm.Bunlar işime yarayabilir diye düşündüm ve yanıma almaya karar verdim.Hemen evime doğru koştum.Sonunda evimdeydim.Bu gün en zor günümdü.Birkaç dakika uyuyamadım.Sonra uykum geldi,patatesimi yedim ve uyudum...
    DEVAM EDECEK...

4. Mert34MC

Alınan Beğeniler:
    0
    • 4. Gün: Bugün uyandığımda ilk aklıma gelen şey buralarda yaşayan birileri var mı acaba? oldu.Sonra taşlarla bir şeyler yapma fikri geldi aklıma.Bu taşlarla bir fırın yapabilirim diye düşündüm.Hemen biraz taş aldım ve çalışma masasının başına geçtim.Sonunda bir fırın yapabildim.Bu fırında demir eritebilirdim.Hemen madenden bulduğum 5 parça demiri fırına attım ve yakacak olarak 1 parça kömür koydum.Demirlerin yanına da önceden bulduğum 4 parça inek etini koydum.Sonra dışarı çıkıp biraz koyun ve domuz avladım.Eve dönerken yavru bir kurt gördüm.Hemen eve gidip iskeletten bulduğum kemikleri getirdim.Yavru kurda 1 tane kemik verdim ve hemen yanıma geldi.Sonra biraz okşadım ve eve doğru gittim.Kuyruğunu sallaya sallaya peşimden koştu.Artık bir dostum olmuştu.Çok mutlu oldum.Eve girdim ve hemen fırına baktım.Demirlerin hepsi pişmişti fakat etlerden 1 tanesi pişmemişti.Sanırım 1 kömür 8 parça pişiriyordu.Hemen 2 parça et yedim.1 parça eti de küçük dostuma verdim.Köpeğim eti yedikten sonra hemen uyudu.Sonra odunlarımın azaldığını farkettim.Çalışma masasında 1 tane taş kılıç ve 1 tanede taş balta yaptım.Köpeğimi uyandırmadan dışarı çıktım.Evimin yanındaki ormandan biraz odun topladım.Yapraklardan elma düştüğünü farkettim.Toplam 12 tane elmam oldu.Bu çok iyi bir durumdu.Evime gittim ve köpeğim hala uyuyordu.Köpeğime bir isim bulmalıydım ve bembeyaz olduğu için adını ''Karbeyaz'' koydum.Karbeyaz'a deriden bir tasma yaptım ve tasmanın önüne ''K'' harfi yaptım.Yavaş yavaş hava kararıyordu.Çok uykum geldi.Bugün en güzel günümdü.Başıma hiç kötü olay gelmedi.Köpeğimin yanına gittim ve uyudum...
    DEVAM EDECEK...

5. Mert34MC

Alınan Beğeniler:
    0
    • 5. Gün: Bugün çok enerjik uyandım.Hemen dışarı çıktım ve yüksek bir ağacın tepesine tırmandım.Etrafıma baktım ve gözlerime inanamadım.Çok uzakta bir tane ev gördüm.Lüks bir evdi.Heyecanlandım.Hemen köpeğim Karbeyaz'ı,çalışma masamı,fırınımı ve tüm eşyalarımı yanıma alıp yola çıktım.Uzun bir yoldan sonra eve yaklaştım.''Kimse yok mu?'' diye bağırdım ve bir kız çıktı.''Sende kimsin?'' dedi.''Adım Alex'' dedim.Onun adını sordum.Adı Kate imiş.Şu ana kadar başımdan geçen olayları anlattım.Sonra bana burası ile ilgili her şeyi anlattı.Kolayca hayatta kalmayı öğretti.''Atık evimde yaşayabilirsin'' dedi.Teşekkür ettim ve köpeğimle beraber evine girdim.Çok lüks bir evdi.Daha önce hiç böyle bir ev görmemiştim.Bana köpeğimin adını sordu ve söyledim.Bana bir şeyler ikram etti.''Acıkmış olmalısın'' dedi.Teşekkür ettim.Gerçekten acıkmıştım.Yemeğimi yedikten sonra buradan nasıl kurtulabileceğimizi anlattı.Sanırım End diye bir yere gidip Enderdragon'u öldürmemiz gerekiyormuş.Bunun için çok güçlü olmamız ve çok iyi silahlarımızın olması gerekiyormuş.Beni çalışma odasına çağırdı ve elmas zırh,pantolon,kask,ayakkabı,kılıç yapmayı öğretti.Sonra bana bir büyülü yay ve çok sayıda ok verdi.Bunları kullanmayı öğretti.Sonra benim eşyalarıma göz attık.Üzerinde ''11'' yazan diski gördü ve bunu nereden bulduğumu sordu.Yeşil bir canavardan bulduğumu söyledim.Bana bunun çok kötü bir müzik diski olduğunu,bu yanımda olduğu sürece başıma hiçbir iyi olay gelmeyeceğini söyledi.Sonra dün köpek bulduğumu söyledim.''Bu olay kötü bir olay mı?'' dedim ve tam o anda köpeğimin gözleri bembeyaz oldu.Çok korktum.Hemen bana ''Koş,beni takip et!'' dedi.Koşmaya başladık.Evin üst katına çıktık.Köpek de geldi ve üzerimize doğru koşmaya başladı.Sonra Kate bana ''Üzgünüm ama buna mecburum'' dedi.Köpeğe büyülü yay ile ok attı ve o anda çok garip bir ses çıktı.Yukarı doğru beyaz bir şey yükseldi.Sonra köpeğim normale döndü.Neyse ki Kate köpeğe isabet ettirememişti.Hemen diski kırdı ve siyah bir sıvı aktı diskten.Sonra burayı temizledi.Ardından bana bir oda hazırlamaya başladı.Alt katta bekliyordum.Hava kararmaya başladığında odamın hazırlandığını söyledi.Teşekkür ettim ve odama gittim.Çok güzel bir yerdi.Sonunda bir yatağım olmuştu.Yatağıma yattım ve hemen uykuya daldım.Bugün çok maceralıydı...
    DEVAM EDECEK...

6. VlazeTR

VlazeTR Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Güzel Olmuş Ama Alex Kız Yani İsmi Değiştirmelisin...

Bu Sayfayı Paylaş