Minecraft Maceraları Bölüm 1

'Minecraft Hikayeleri' forumunda furkan57 tarafından 20 Temmuz 2013 tarihinde açılan konu

1. furkan57

furkan57 Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    3
    Merhaba arkadaşlar bu ilk hikayem bir okuyun sonra yorumlarınızı bekliyorum. :)

Bölüm 1 Adaya Düşüş

Sevgili Günlük ,
    Garip ama ilk defa günlük yazmaya başladım. Adım Steve. Babam fabrikatör. Biraz zenginiz. Bugün sürat teknemle azcık açılayım dedim. Yanımdada sevgilim vardı. Biraz süratten korkuyor ama genede biniyor. Çünkü beni seviyor:love: Tekneyle 150'de gidiyorduk. Sevgilim Ellie korkudan sıkı sıkı sarılıyordu. Aman Allahım !!!!!! O korkunç olay oldu. O kayaya nasıl çarptık anlamadım. Kendimi bir anda kumda buldum akıntıyla gelmiş. olabilirim.

- Steve : Aman Allahım ! Buraya nasıl geldim. ve Ellie nerde. Herşey garip. Herşey kare burada. OFF Sadece defterim var yanımda.

Steve ayağa kalkar gayet yorgundur. Yürümeye başlar. Bir yandanda Ellie ' yi düşün İlerde bişey görür Yerde bir kitap bulur. ve okumaya başlar.

Merhaba Steve
    Minecraft dünyasına hoşgeldin. Burda karanlıkda canavarlar doğar dikkat et. Ellerinle odun kırabilirsin. Odunları işleyip kereste yapabilirsin. Sen en iyisi hemen kendine bir sığınak yap. Yeri kaz. Maden yap. Evini aydınlat. Kendine tahtadan eşyalar yap. Kılıç yapmayı unutma. Gerektiğinde 2. kitabı bulacaksın. Arkadaki sandıkta 14 elma var. Dikkatli kullan.
    Gizemli Adam

Steve çok sinirlenmiştir. Bağırmaya başlar :

-Steve : BUDA NEDİR LAN !!!! BİRİ DALGAMI GEÇİYOR BENLE !!!

Steve kendi kendine konuşur :
    -Sakin olmalıyım Bu işin sırrını çözeceğim. Ellie ' yide bulacağım. Bu kitap doğru olabilir. Hemen elmaları alayım ve sığınak yapayım.

Steve hemen odun kırar 64 tane olunca bırakır. Onları tahtaya dönüştürür. 256 tahtası olur. Steve bir çalışma masası yapar kendine Tahta balta Tahta kazma Tahta kılıç yapar. Hemen kendine bir sığınak yapar. Burası karanlıktır hemen Tahta kazmasıyla yeri kazar. Taş bulur. Fırın yapar. Yanlışlıkla odun pişirmiş. Bir bakmış. Odun kömürü olmuş. Aklına gelmiş çubukla odun kömürünü birleştirmiş. Meşale olmuş. Hemen onları sığınağına koymuş. Birazınıda evinin yakınına ve çatısına yani üstüne koymuş. Akşam olacakmış. Dışarıya çıkmış. Hemen 6 tane koyun görmüş koşa koşa gitmiş kesmiş. Koyunlardan yün çıkmış. Evine dönmüş. Kapı yapıp Evine koymuş. Yünlerden yatak yapmış. 3 yünü kalmış. Sandık yapmış. 3 yünü koymuş. Artan odunlarıda koymuş. 15 tane elmadan 2 sini yemiş. Sonrada yeni bir güne karşı uyumuş.

Steve Ellie ' yi bulacak mı ? Neler olacak ? Gizemli Adam kim ? Hepsi 2. bölümde

Arkadaşlar ilk bölüm sıkıcı ama diğer bölümler daha heyecanlı olacak okuduysan bir yorumu ve beğenmeyi eksik görme 2 istek gelirse yeni bölümü yazıcam. Eleştirilerinizide eksik görmeyin. ;) :)

VlazeTR, shb57 ve MinecraftArter bunu beğendi.
    En son Sürüm Minecraft indirmek için buraya Tıklayınız!
  2. furkan57

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaşlar Eleştirilerinizide söyleyin Mutlaka

3. MinecraftArter

MinecraftArter Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Çok güzel devamını bekliyorum

furkan57 bunu beğendi.
  4. furkan57

Alınan Beğeniler:
    3

Saol

5. shb57

shb57 Ağaç Yumruklayıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    hikaye güzel olmus ama bölümleri birazdaha uzun yap ama hikaye çok güzel olmuş

furkan57 bunu beğendi.
  6. furkan57

Alınan Beğeniler:
    3
    2. Bölüm : Ellie ‘nin Bulunuşu
    Sevgili Günlük,
    Bu sabah erken kalktım. Taş toplamaya gidiyorum. Kendime güzel bir kılıç ve kazma yapacağım. Bugün Ellie ‘ yi arayacağım. Bugün az yazıyorum. Çünkü taş toplayacağım. Ellie ‘ yi çok merak ediyorum. Aman Allahım eğer ölürse benim yüzümden ölecek. Onu o tekneye almamalıydım. Gözlerimden yaşlar akıyor. Engelleyemiyorum. Belki Ellie buradadır. Ben gidiyorum.

Steve dışarı çıkar. Tahta kazmasıyla taş toplar. Kazması kırılana kadar taş toplar. Evine döner. Kendisine güzel bir kılıç ve kazma yapar. Gider.

-Steve : Bugün bu iş bitecek. (Ellie hakkında)
    Steve uzun süre dolaşır. Ama bulamaz. Karnı acıkır. Yere oturur. 2 tane elma yer. Bir anda bir çığlık duyar. Bir kız çığlığı , Kalkarak gücü yettiğince hızlı koşmaya başlar. Bir kapı vardır. Kılıcını çeker. İçeri dalar. İki tane zombi vardır. Ve ilerdede bir insan. Zombileri öldürür. Çite bağlı kız Ellie ‘ dir. Steve bir hamlede ipi keser. Ellie ‘ yle sarılırlar.

-Ellie : Steve hayatım. Seni çok seviyorum.
    -Steve : Ellie seni o kadar merak ettim ki !!

Bir anda ikiside Ellie ‘ nin bağlı olduğu çitin arkasındaki sandığı görürler. Sandığı açar. Veee Yeni bir kitap. Ellieyle birlikte okumaya başlarlar.

Merhaba Steve
    Bu 2. Kitap evine dönmeye çalışma. Bu saatten sonra dönemessin. Ellieyle bir köy bulup sığının. Kolay gelsin. Steve Bu arada Ellieye iyi sahip çık. Az kalsın merakından ölecekti !!!!
    Gerekirse 3. Kitabı bulursun.
    Gizemli Adam

Steve konuşur.

-Steve : Ellie kenara çekil.
    Dışarı çıkıp hiddetle bağırır
    -Steve : YETEER KİMSİN ORTAYA ÇIK YETEER SENİ BULUCAĞIM SENİ BULDUĞUMDA SENİ BENİ TANIDIĞINA PİŞMAN EDİCEM. ELLİE NİN SAÇININ KILINA ZARAR GELİRSE GEBERİRSİN.

Steve ‘ nin karşısında bir anda uçan ve kendisine benzeyen ama gözleri birer lambaya benziyen bir yaratık çıktı. O nu boğazından tutup havaya kaldırdı. Kılıcı yere düştü.
    -Gizemli Adam : Biraz erken konuşuyorsun sanırım aptal
    -Steve : ghhhk ghhk hkk (boğulma sesleri)
    Bir anda o yaratığa bir kılıç saplanır. Yaratık ordan kaybolur. Steve yere düşer. Ve kılıcıda. Steve Ellie ‘ ye bakar. Ellie gülümser. Kılıcı Ellie atmıştır.

-Steve : Ooo güzel attın. J
    -Ellie : Şehirdeyken okçuluk dersleri almıştım. Kılıcı bir ok olarak düşündüm. J

Ellie ve Steve doğru Steve ‘ in geldiği yola doğru giderler. Gece karanlık olmaktadır. Kitapta yazan köy görülür. Steve ve Ellie köye girerler. Bir amcayla karşılaşırlar.

-Steve : Merhaba benim adım Steve buda arkadaşım Ellie biz 2 yolcu için 1 gecelik yatacak yeriniz varmı ?
    -John Amca : Benim adımda John 1 gecelik değil bir hayat yatacak yerimiz var. Köyümüzde bir aile canavarlar tarafından katledildi. Bir ev boş iaterseniz köyümüze gelebilirsiniz.
    -Steve : Olur. Teşekkürler. Bize yeni evimizi gösterirmisiniz ?
    -John Amca : Evet şu ev
    -Steve : Teşekkürler.
    Steve ve Ellie yeni evlerine girerler. Evde 2 tane yatak vardır. Ellie ve Steve yattıklarında mışıl mışıl uyurlar.
    Steve ‘ in planı yarın evini buraya taşımaktır. Ve John Amcaya bu yaratık hakkında bir şeyler soracaktır ?

Bu yaratık kim ? Daha neler olacak ? Kitabın sonunda yazan merakından ölecektide ne demek ? Hepsi 3. Bölümde

Arkadaşlar 2 istek olursa gene devam edecektir. Eleştrilerinizi yada beğenilirenizi bekliyorum.

7. 66Mahmut66

66Mahmut66 Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    8
    devammm devammm lütfen harikaaaaa :))))

8. 66Mahmut66

66Mahmut66 Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    8
    devamm....

9. VlazeTR

VlazeTR Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Fena Değil Ama Herşey Çok Cabuk Gelişti :D

10. VlazeTR

VlazeTR Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    1
    Devam PLS Aşk`ı Eksik Etmemen İyi Olmuş Zaten Bende Lanetli Bilgisayarın Sonunda Vlaze ve alex Evlencek :)

reederA7iM cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş