Reklam Alanı Ücretlendirmesi

Minecraft Steve'nin Macerası (Alıntı değildir.)

'Minecraft Genel' forumunda Yaycı Skeleton tarafından 3 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Yaycı Skeleton

Yaycı Skeleton Kırık Taş Toplayıcı

Alınan Beğeniler:
    5
    MineCraft Steve'nin Macerası

BÖLÜM 1
    Steve yatağına uzanmış kitap okuyordu. Kitabın adı "Minecraft Efsanesi" idi. Kitap minecraft adası ve minecraft adasındaki canavarların adları yazıyordu.Bunlar:
    Enderman
    Creeper
    Slime
    Skeleton
    Zombie
    ve Enderdragon idi
    Steve Enderdragonu görünce yuh dedi.:D.Ama Steve Minecraft adasına gitmeyi çok istiyordu.Steve ertesi gün çok zengin olduğu için Helikopter aldı ve yolculuğa çıktı.Günler sonra minecraft adasını buldular ve indiler.Devam Edecek

Bölüm 2
    Steve adaya indikten sonra karşısına bir ev çıktı.Steve evi tam açacakken arkasından bir ses geldi bu Creeper'di.Steve kaçmak için kapıyı açıp içeri girdi ve creeper patladı evin bir yarısı gitti.ve steve ona aldırış etmedi ve bir de ne görsün bütün canavarlar içinde Steve Allah'tan yanında demir koruyucular ve demir kılıç getirmişti bir kaç saat sonra hepsini öldürdü fakat bir tek Enderman ölmemişti.Çünkü o ışınlanabiliyordu Enderman Steve'nin arkasına ışınlanıp sinsice steve kollarından tutacakken steve bir hamleyle arkasını dönüp endermanı kesti ve içinden ender incisi çıktı kitapta ender incisinin ne olduğu yazıyordu ve steve bunu cebine sakladı.Neyseki evde yatak vardı Steve yatağa yattı veee sonunda sabah oldu ve steve yere düşmüştü.yerde uyuyordu ve sonunda uyandı ve kendine bir ev yapmaya başladı.önce ağaçları keserek odun elde etti.Steve birsürü odun elde etmişti. sonra onları karıştırarak birsürü tahta elde etti.sonra tahtaların bir kısmını birleştirerek kapı oluşturdu.Sonrada Steve evin duvarlarını yaptı.Fakat üstünü nasıl yapacaktı?.Steve biraz düşündükten sonra nasıl yapacağını buldu ve yapmaya başladı.öncelikle çubuk elde etmesi gerekiyordu çubuk için birsürü tahta gerekiyordu ve tahtası bitmişti.Akşam bir ağaç buldu ve onu kesti ve çabucak evine gitti neyseki Steveye birşey olmamıştı.ve 100 tane çubuk elde etti ama yetersizdi biraz daha birleştirdi ve 300 tane elde etti ve yapımına başladı.Çubukları ters koydu amayinede devamı vardı daha ev bitmemişti.Elinde 300 tahta vardı hepsini çubukların üstüne dizdi ve evini yapmıştı.Steve kapıyıda koydu ve sırada iç dekorasyon vardı.iç dekorasyonuda yapmak çok zordu o yüzden dışarı çıkıp 400 tahta 500 taş 30 yay 1600 tane kızıltaş 500 tane altın külçesi (Steve zengin oldu:roflmao:) 300 metre ip 9 kova su 9 kova lav ve bir tane kitap buldu boş ama aldırmadı kitabı aldı fakat bir tek şey kalmıştı oda 3 tane elmas ve evine gitti giderken yerde bir elmas buldu onu aldı 1 tane daha buldu ve bir tane daha buldu! hepsini aldı ve evine gitti ve iç tasarıma başladı.yatak için yün gerekiyordu ama yün için dışarı çıktı ve koyunların yününü kesti ve aldı yatak yaptı.yatağı evin kenarına koydu. ocak ve herşeyi yaptı ve evin içine koydu. ve artık Steve'nin evi hazırdı. ve arkasından bir ses geldi ve boooooom ve bom sesinden sonra sümüğe benzer bir ses geldi çünkü bu slime'ydi ve fazladan yayı olduğu için yayı slimeye attı.ve ardından enderman geldi ve Steve yine endermanı kesti ve içinden ender incisi çıktı ve yanlışlıkla ender incisini çok uzağa attı ve oraya ışınlandı.Devam Edecek

Bölüm 3
    Steve'nin ışınlandığı yer mağara'ydı Steve yanında hiç bir ışıklı şey getirmemişti ama yanında çakmak varda çakmağı yaktı ve yoluna devam etti.Çok korkuyordu ve ardından çığlık sesi geldi "aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuch" diye.Steve'nin korkusu daha çok yükselmişti Steve dayanamadı bayıldı.Çakmağıda kaybolmuştu.Steve uyandı ve yanında bir kitap vardı.Kitabın içini okuyamıyordu karanlıkta Steve onu cebine sakladı ve mağaradan çıkmaya çalıştı ve çıkışı buldu.Hemen çıktı ve çok sevindi ama evini bulamıyordu.Yanında bir tane ender incisi kalmıştı onuda sakladı kullanmadı ve evini bulmaya çalıştı ve buldu evinin içine girdi ve evinin bütün heryeri canavarlarla dolu skeletonlar creeperlar slimeler vardı steve korumalarını taktı ve canavarlara daldı.Steve hepsini öldürdü fakat birdaha girmemeleri için bir tuzak yaptı ve tuzağı test etti bir blok'uyla ve oluyordu.Gece olmuştu Steve evinde karpuz yedikten sonra yattı.ve sabah oldu çok iyi bir gündü yolda dolaşıp geziye çıktı ve bir kemik buldu lazım olur diye yanına aldı yoluna devam etti giderken bir kurt gördü ve tam Steve'ye saldırırken Steve kurt'a kemik verip onu eğitti ve peşinden geldi.yanına bişe çıkarsa hemen saldırıyordu kurt ve Steve evine döndü ve tuzağına baktı orda bir slime var demekki tuzağı işe yarıyormuş ve kendiyle gurur duyarak evine girdi ve kurta bir kulübe yaptı ve kurt orda kalıyordu evinde bişeyler yedi dışarı çıktı ve
    Devam Edecek

Bölüm 4,
    önünde bir tabela gördü tabelada burdan kaç yazıyordu.Steve korkmuştu.kaçtı ve bir saklanma yeri buldu.Oraya saklandı.Steve sevinmişti fakat ayak sesleri duyuyordu.Steve ayak sesi yaklaştıkça kaçıyordu.Kaçtı ve kaçtı köyden çok uzak bir yer buldu saklandı.artık ayak sesi yok olmuştu.Steve koşa koşa köye geldi ama çok yorulmuştu bir köylü yanına geldi ve ona su şişesi ve birsürü iksir verdi.Steve onların hepsini aldı cebine koydu sığmadı hiçbir yerine koyamadı.Köylü bir sepet verdi iksirleri sepete koydu ve suyu içti iyileşti yorgunluğu geçmişti ama Steve evini bulamadığı için köylünün evinde kaldı.Gece olmuştu köylü bir yatak daha yaptı evin öbür kenarına koydu Steve ve köylü uyudular.Sabah oldu çok yorgundular.ikiside sudan içtiler ve yorgunlukları geçti.Steveyle köylü arkadaş oldular köylü onun yanında gelip evini bulmasına yardımcı oldu.Steve evini buldu ve köylüye ender incisini verdi ve köylü ışınlanarak kendi evine gitti.Stevede yatağına uzanıp biraz rahatladı sıkılmıştı gizli yerine gidip mağarada bulduğu kitabı okudu.
    Kitapta:Merhaba ben witch yani büyücü evet benim senden ne istiyeceğimi bilmiyorsun.sana neler istediğimi söyleyeyim: bir tavuk bir kazan bir karpuz bir iyileştirme iksiri ve siyah yün beyaz yün her yünden istiyorum bakalım getirebilecekmisin. diyordu Steve gizli yerinden çıkıp dışarı çıktı ve yine o tabela Steve artık bıkmıştı ve kim olduğunu öğrenmek istiyordu herderde karşı koruyucularını takıp kılıcınıda alıp yolculuğa çıktı
    Devam Edecek

Bölüm 5
    Steve yolda köylülerin evini gördü ama evlerine yaklaşınca evleri kırık görünüyordu.Köylüler evlerinde yoktu.Steve evlerin yanında kocaman bir şey gördü korktu ve kırık evlerin altına saklandı.Saklandığı yere bir delik açtı ve o delikten canavarı izlemeye başladı.Bu canavarın adı İron Golem idi.Steve canavarın tamamını göremediği için İron golem olduğunu bilmiyordu ve sonunda Steve İron golem olduğunu anladı.Biraz daha etrafı izledi ve ordan kaçtı.1 saatlik yolculuktan sonra Steve bir tavuk gördü.Tavuğun yanına yavaşça yaklaştı ve tavuğu eline aldı. Aldıktan sonra tavuğu sakinleştirdi ve tavukla birlikte yolculuğa devam etti.Yakınında bir ev gördü ve eve yaklaştı.Evin kapısını çaldı bir köylü kapıyı açtı.Bu köylü Steve'nin arkadaşıydı.

Köylü:Steve beni tanıdın mı?
    Steve:Tabiiki tanıdım.
    Köylü:Buyur eve girelim.
    Steve:Olur.

Steve eve girer ve koltuğa otururlar.Steve ve köylü konuşmaya başladılar

Köylü:Bu tavuk da ne böyle.
    Steve:O uzun hikaye.
    Köylü:Sen söyle birşey olmaz.
    Steve:Tamam anlatıyorum.
    Köylü:Anlat
    Steve:Ben bu adaya ilk geldiğimde karşımda bir ev bulmuştum.o evin içine tam bakacakken arkamdan bir ses geldi.Adı creeper imiş bende korkudan kapıyı açtım ve içeri girdim creeper patladı evin yarısı gitti.ve karşıma baktım bütün canavarlar önümdeydi.bende kılıcımı aldım ve hepsini öldürdüm fakat bir tek enderman ölmemişti.Endermanda tam arkamdan tutacakken kılıcımla endermanı kestim ve ender incisi çıktı.ve ender incisini aldım.ve kendime bir ev yaptım.12 saat sonra evim bitmişti ve evime girdim hemen yattım.ve ev içini yaptım evim tamamlanmıştı.
    tamamlandıktan sonra arkamdan yine creeper patladı.sonra slime geldi ve okumla onu öldürdüm.Sonrada enderman geldi onu öldürdüm ve içinden yine ender incisi çıktı ve ender incisini yanlışlıkla çok uzağa atabildim ve mağaraya ışınlandım...
    Köylü:O tabelada ne yazıyordu bir daha söyle.
    Steve:Burdan kaç yazıyordu neden ki?
    Köylü:Ben onu yazan kişinin adını biliyorum galiba.
    Steve:Kim?
    Köylü:Witch
    Steve:Yani bana kitap yazan kişi mi!?
    Köylü:Evet
    Steve:Biliyordum onun yazdığını biliyordum.
    Köylü:Kitapta senden neler istiyordu.
    Steve:Bir kazan bir karpuz bir iyileştirme iksiri ve siyah yün beyaz yün her yünden istiyordu ama ona götürmeyecerğim bunları kesin kötü şeyler yapacaktır.
    Köylü:O zaman seni kendi haline birakıyorum.

Steve dışarı çıkar ve tavuğunu bırakır.Witch'in evini bulmak için yolculuğa koyulur.

Devam Edecek

2. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    Devamı Yarın Gelecek.

3. Rocker_Harby

Rocker_Harby Rehber
    Rehber

Alınan Beğeniler:
    207
    Adada enderdragon ' un olması biraz saçma olmuş :D

4. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    Onu Koydum Çünkü Hikaye Biraz Heycanlı olsun :D

5. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    biraz kısa oldu ama 2bölüm daha uzun olcak

6. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    2.Bölüm Gelmiştir

7. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    3.Bölüm için çalışıyoruz çok heyecanlı olacak :)

8. Rocker_Harby

Rocker_Harby Rehber
    Rehber

Alınan Beğeniler:
    207
    2. Bölümde güzel yazmaya devam et.

9. Yaycı Skeleton

Alınan Beğeniler:
    5
    okey 3.bölüm için çalışıyorum

10. Yaycı Skeleton