Daha İyi Bir Sunucu Olmak?

 • Minecraft Nasıl? Discord Sunucusuna gelerek başkaları ile sohbet edebilir, başkaları ile yardımlaşabilir aynı zamanda yapılan ve yapılacak olan çekilişlerden faydalanabilirsiniz, katılmak için buraya tıklayın.

Bu konuların devamı gelsinmi?

 • Evet.

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Kararsızım.

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Farketmez.

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Gereksiz konu.

  Kullanılan: 1 100.0%
 • Hayır.

  Kullanılan: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  1

ultrWytf

Yasaklı
Yasaklı
29
0
0
20
#1
Konuyu okumadan önce 'Amatörlükten, Profesyonelliğe...' adlı konumu buradan okuyabilirsiniz.

Herkes o hayali kurmuştur. En iyi olmayı. Herkesin favorisi olmayı. O minecraft sunucu piyasasının en iyisi olmayı. Kiminin hayali gerçek olmuş ve şuan Türk minecraft sunucu piyasasında kalıplaşmışlardır. Kimileri ise hala balığı karada yüzdürmeye çalışır...

İyi bir sunucu olmak için emek vermeniz gerekir, uğraş vermeniz gerekir. Her zaman bununla yetinmeyin. En iyisini isteyin. Araştırma yapın, kaynaklara göz atın. Kendinize deneyimli bir kadro oluşturun. Ciddi biri olun. Sunucunuzda fark yaratın. Ekibinizin yanında kemik kadro oluşturun, herkese eşit davranın sadece işini iyi yapanları övün. Diğer kişilerde övülmek isteyip daha iyi çalışacaktır. Ve sizi bir gün şaşırtabilirler. Ekibinizin yanına beyin kadrosu oluşturun. Yeni fikirler üretsinler, ekibiniz bunu hayata geçirsin. Planlayın, yazın, çizin. Skype’den ‘Tamam, siz bunu yapın benim işim var video izliyorum.’ derseniz bir gün elinizde sunucu kalmaz. Sizde hayallerinizle suya batarsınız. Sonra kendinize bir kahve, bir çikolata dövünüp durursunuz. O yüzden sunucunuza önem verin.


Bu kadardı, okuduğunuz için teşekkür ederim.
Son olarak aşağıda iyi bir sunucu olmanın maddelerini görebilirsiniz.


1 - Fark yaratın ( Herkesden bir farkınız olsun. )

2 - Emek verin ( Bir eklenti paketi ve bir haritayla sunucu olunmaz. )

3 - Deneyimli bir ekip ve beyin kadrosu hazırlayın. ( Kemik kadro yavaş yavaş gün yüzüne çıkar. )

4 - Hislerinize güvenin.

5 - Oyuncularınızla sohbetin tadına varın.