MAP BY COLERIES | Coleries'in Hırsızlığı

• Yeni yılda, başta sağlık olmak üzere mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz.

Otomatik yeni yıl skini yapmaya ne dersin? Buraya tıklayın.

Proomp

Ağaç Yumruklayıcı
14 Kas 2021
1
0
5
Sakarya
Minecraft
Proomp
Selamun Aleyküm,
Piyasadaki bazı sunucuların kullandıkları haritalar çalıntı oluyor ve bunları yabancı sunuculardan çalıyorlar. Yabancı mimarlardan sunucuya özel harita yaptırmak bize göre aşırı pahalı. Coleries (play.coleries.com) adlı sunucu, Jartex Network (play.jartexnetwork.com) adlı sunucunu Skyblock Spawn haritasını, Çakma Lobi haritası olarak kullanıyor. Jartex aktifliği 2000-4000 olan büyük bir sunucu ve eminim ki yaptırmış olduğu haritaları en az 300-400 $ değerindedir. Ayrıca Jartex, haritalarını başka sunucuların kullanması durumundan şikayetçi!

Harita çalmak emek hırsızlığı, saygısızlık, kul hakkı ve haramdır. Böyle adi kişilerin sunucularında oynayıp, emek verip kendinize yazık etmeyin diye açıyorum bu konuyu. Minecraft sunucu piyasasını uzun zamandır gözlemliyorum ve uzun zamandır aktifliği düşük olan sunucuların bazılarının hırsız olduğunu anladım.

Bunu unutmayın ki özenmek, çalmaktan daha iyidir, çünkü özenirken dahi emek veriyorsunuz ama çalarken... Bu konuyu açmayacaktım fakat başka bir forum sitesinde bu Coleries sahibinin başka bir rezilliğini görünce açmak istedim. Ayrıca çaldığı haritanın bir köşesine "MAP BY COLERIES" yazması ayrı bir rezillik

COLERIES
1.png

2.png

3.png

4.png

JARTEX (HARİTA SAHİBİ SUNUCU)
5.png

6.png

7.png

HİLE KULLANMAMIN SEBEBİ "FREECAM" AÇIP HARİTANIN ETRAFINI KONTROL ETMEKTİR
ARAMIZDA GEÇEN KONUŞMA

a.png

b.png

c.png

ç.png

Türkiye'deki ekonomik sebepten ötürü hırsızlık yaptığını belirten Coleries Network sahibi
HARİTAYI ÇALDIĞINI İTİRAF ETMİŞTİR VE HARİTA ÇALDIĞI KANITLANMIŞTIR. GEREKLİ İŞLEMLER LÜTFEN UYGULANSIN.

Son düzenleme: