• minecraft-turkiye-reklam

Minecraft Forge

Logarech

Kırık Taş Toplayıcı
Mesajlar
28
#1
Minecraft-Forge.jpg


Minecraft Forge

Herkese selamlar değerli forum üyeleri bugün sizlere Minecraft Forge'u anlatacağım. Dilerseniz konumuza geçelim:


Minecraft Forge Nedir

Minecraft Forge, Minecraft'daki modlar arasındaki uyumluluğu kolaylaştırmak için tasarlanmış ücretsiz, açık kaynaklı bir mod yükleyicidir.

Neden Minecraft Forge Eklentisini İndirmeliyim?

Minecraft'ı sade oynamak bir süre sonra sizi sıkabilir ve oyunu modlarla daha zevkli hale getirmek isteyebilirsiniz. Modları indirmek kolaydır, tek tıkla indirebilirsiniz. Fakat yüklemek için Minecraft Forge eklentisi gereklidir. Çünkü indirdiğiniz modları Minecraft'a bu eklentiyi yüklemeden eklemeniz çok zordur. Bu nedenle mod yüklemek isterseniz Minecraft Forge'u indirmelisiniz.

Neden başka programlar değil de Forge Mod?

Çünkü günümüzde hemen hemen tüm modlar Forge kullanıyor ve bir modun Forge destekleyip desteklemediğini web sitesinden öğrenebilirsiniz.

Minecraft Forge'u Nasıl Yüklerim?

Minecraft Forge'u yüklemek için sırasıyla şu adımları uygulayınız:

1-)Öncelikle Forge sitesine gidelim.
files.minecraftforge.net/

2-) Oynayacağınız Minecraft sürümünüz için en uygun Forge sürümünü seçip indirelim.

3-) İndirilen yükleyiciyi açıp sırayla "Mod System Installer" ve "Install Client" seçeneklerine basalım ve yüklenmesini bekleyelim.

4-) Minecraft Launcher'i açıp forge profilini seçelim.

ve Forge kurulumumuz tamamlandı.

Forge'a Nasıl Mod Yüklerim?

Forge'a mod yüklemek için tek yapmanız gereken indirdiğiniz mod dosyasını %appdata%\.minecraft\mods klasörüne atmanız. Eğer mods klasörü yoksa yeni klasör oluşturup ismini mods yapmanız işinizi görecektir.

Eğer bunu da yapmak istemiyorsanız alternatif olarak Minecraft ModInstaller yükleyebilirsiniz.
Minecraft ModInstaller, modları kolayca ve hızlı bir şekilde yükler. Sadece tek bir tıklama ile seçtiğiniz Minecraft sürümüne dayalı modları yükler. Onu da şuradan indirebilirsiniz.

minecraft-installer.com/

Yüklemek için tek yapmanız gereken devamlı ileri tuşuna basmak.Bu konumuzda bu kadardı arkadaşlar sorununuz olursa yorum olarak belirtebilirsiniz. Görüşmek üzere...
 
Üst