• minecraft-turkiye-reklam

Minecraft Haritaları

Logarech

Kırık Taş Toplayıcı
Mesajlar
28
#1
minecraft-world-map-water-life-blocks-2227-1920x1080-4c35b.jpg


Minecraft Haritaları

Selamlar dostlar bu konuda sizlere Minecraft Haritaları'nı anlatacağım.

Minecraft Haritası Nedir?

Minecraft Haritası, tüm oyuncuların Minecraft yolculuğuna başladığı boyut denebilir. Haritaların ne olduğundan çok içerikleri bizim için önemlidir. Dilerseniz ayrıntılara geçelim:

Haritaların Yaratılışı

Overworld dediğimiz olay yeni bir dünya yaratıldığında varsayılan olarak oluşturulur. Nether ve End gibi diğer boyutlar yalnızca uygun portallara erişildiğinde oluşturulacaktır.

Seedler

Seedler, aynı oyun versiyonu ve aynı dünya türü göz önüne alındığında, her seferinde neredeyse aynı dünyayı üretecektir. Spawn noktası değişebilse de, tüm arazi özelliklerinin koordinatları aynı kalacaktır.

Çevre

Çevre, çok çeşitli özelliklere sahip inanılmaz karmaşık bir ortamdır. Öğrenmek için tek yapmanız gereken dünyaya girip çevreyi gezmek :)

Biyomlar

Overworld, biyomlara ayrılmıştır. Mevcut biyoloji, arazinin neredeyse tüm fiziksel yönlerini belirler. Biyomlar büyüklüklerine bağlı olarak geniş çapta değişebilir ve hemen hemen tüm biyomların kendilerine ait farklı varyasyonları vardır. Biyomlar ayrıca hangi canlıların üreyebileceğini etkiler ve hava gibi çevresel davranışları etkiler.

Doğal/Hazır Yapılar

Overworld, tohum ve biyoma bağlı olarak geniş ölçüde değişebilen yapılar olarak bilinen birkaç eşsiz arazi modelinden oluşur. Belirli yapılar her dünyaya özgü olsa da, dağlar, mağaralar ve göller gibi gerçek dünyadaki bir eşdeğer ile karşılaştırılarak kategorize edilebilirler. Yüzen adalar gibi "imkansız" oluşumlar da Overworld'da bulunabilir.

ve son olarak

Gece-Gündüz Döngüsü

Overworld, bir gündüz-gece döngüsüne ve dolayısıyla zamana sahip tek boyuttur. Nether ve End'de bu dönüşüm yoktur, tek zaman vardır.

Bu konumuz da buraya kadardı dostlar, görüşmek üzere :)

 
Üst