• minecraft-turkiye-reklam

Minecraft Kaynak Paketleri

Logarech

Kırık Taş Toplayıcı
Mesajlar
28
#1


ss.jpgMinecraft Kaynak Paketleri

Herkese selamlar değerli forum okurları bu konuda Minecraft Kaynak Paketlerine değineceğim. İşinize yaraması dileğiyle konumuza geçelim:


Kaynak Paketi Nedir?

Kaynak paketi, oyun içi blokları, itemleri ve arayüzü değiştirmek için kullanılan dosyalar bütünüdür. Minecraft'ın normal kaynak paketinin çözünürlüğü yani bir bloğun yüksekliğindeki ve genişliğindeki ölçülen pixel 16x16 dır. Bu ölçütten yüksek olan çözünürlükler (32x32 64x64 128x128 256x256 512x512 1024x1024) Minecraft bloklarına göre HD sayılır. 16x16 pixelden düşükler ise (8x8 4x4) genelde saniyelik görüntü sayısını (fps) arttıran kaynak paketleri olarak adlandırılır. Siz de oyun içi fps inizi arttırmak isterseniz 8x8 veya 4x4 pixellik kaynak paketleri yükleyebilirsiniz. Eğer bilgisayarıma güveniyorum diyorsanız da HD kaynak paketlerini yükleyip oyununuza renk katmanızı tavsiye ederim. Denememiş iseniz de şiddetle denemenizi öneririm.


Kaynak Paketlerini Nereden İndirebilirim?

Kaynak paketleri rastgele web sitelerinden de indirilebilir. Sadece kaynak paketlerine özel web siteleri de vardır. Örnek verecek olursak:

minecraft-resourcepacks.com/category/resource-packs/
planetminecraft.com/resources/texture_packs/


İndirilen Kaynak Paketleri Nasıl Kullanılır?

İndirilen kaynak paketlerini kullanmak için öncelikle yüklemeniz gereklidir. Yüklemek için şu adımları takip etmek gerekir:
Başlat tuşuna basıp arama kutucuğuna %appdata% yazıp Enter'a tıklıyoruz. Oradan .minecraft klasörünü, oradan da indirdiğimiz kaynak paketinin türüne göre texturepacks veya resourcepacks klasörüne atıyoruz. Şuraya biraz dikkat edelim: İndirdiğimiz kaynak paketi;
Texturepack ise .minecraft/texturepacks klasörüne,
Resourcepack ise .minecraft/resourcepacks klasörüne atıyoruz.


İndirdiğim Kaynak Paketinin Texturepack mi Resourcepack mi Olduğunu Nasıl Anlarım?

İndirdiğiniz kaynak paketinin texturepack olarak mı yoksa resourcepack olarak mı geçtiğini paketi indirdiğiniz site mutlaka yazar. Çok düşük bir ihtimal yazmıyor ise sırayla iki klasörü de denerseniz sonucu oyun içinde görürsünüz.Evet değerli okurlar bu konumuzun da sonuna geldik. Eğer hala kaynak paketi indirirken, yüklerken veya kullanırken sorunla karşılaşırsanız konu altına yazabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Görüşmek üzere iyi forumlar :)
 
Üst