• minecraft-turkiye-reklam

Minecraft Maden Modu

TYDEUS

Melihator
Mesajlar
45
#1


M-Ore-Mod.jpg


Hiç elmastan daha dayanıklı ve güçlü aletlerle savaşmak veya madencilik yapmak istedin mi? Ya da nükleer güç üzerinde çalışan bir fırınla madenlerini ısıtmak? Bu modu kullanmalısın.

Selamlar millet! Ben TYDEUS.
Bugün sizlere oyundaki standart madenleri özelleştirebileceğiniz ve birçok cevher ekleyebileceğiniz bir mod (M-Ore) göstereceğim.
Bu modun çalışması için Minecraft Forge gerekmektedir.

files.minecraftforge.net/

Açıklama
M-Ore mod, alet, zırh, dekoratif bloklar, sandıklar, TNT ve bazı işleme makineleri oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok cevher ekler. Oyundaki sıkıcı madenleri özelleştirerek kendinize yeni üsler, evler ve birçok çalışma alanları yapabilirsiniz. Zor bulunan ama dayanıklı bloklar kullanarak kendinizi yenilmez yapabilirsiniz.

Oynanış
Aletler bakır, bronz, gümüş, malakit, yakut, safir, alüminyum, paslanmez çelik ve platinden yapılabilir. Platin, moddaki en nadir cevherdir ve platinden yapılmış aletler ve zırhlar oyunun en iyisidir.

Neler Yapılabilir?
Bronz kullanarak alet ve zırh yapabilirsiniz, demirden biraz daha iyidirler.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-2.jpg
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-3.jpg


Nether'e giderek göktaşı, krom ve kırmızı granit bulabilirsiniz. Yakıtlı aletler demir ve bronzdan daha iyidir. Eğer göktaşı ile demir kılıcı üretiyorsanız, kılıcınıza hemen sonra Alevden Çehre büyüleyebilirsiniz.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-6.jpg


Gümüş kullanarak kaseler hazırlayabilir ve sonra bir mantar güveci hazırlayabilirsiniz. Gümüş kasenin avantajı, daha uzun süre istiflenebilmesidir.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-11.jpg


İşleme makinelerini yapabilmek için önce Inventor's Table yapmanız gerekir. Inventor's Table yapabilmek için alüminyum blok, 3 çinko külçe ve 5 lapis lazuli'ye ihtiyacınız olacak.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-12.jpg


Uranyum TNT'ler yapabilirsiniz.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-13.jpg


Uranyum fırın ve uranyum kompresör yapabilirsiniz.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-14.png

Uranyum fırını, normal fırının erittiği şeyleri eritebilir, ama cevherleri erittiğinizde 2 kat daha fazla külçe verir. Titanyum cevheri sadece uranyum fırında üretilebilir.

8 plaka (bakır, krom, platin, gümüş, kalay, uranyum, bronz, demir veya paslanmaz çelik) kullanarak güçlendirilmiş bloklar yapabilirsiniz. Bunların patlaması ve kırılması zordur.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-20.jpg


Testere, makas ve çok amaçlı aletler, Inventor's Table'da yapılabilir.
M-Ore-Mod-Crafting-Recipes-21.png

ve daha modla gelen birçok şeyi görmeniz mümkün...
Maden modu olmasının asıl sebebi madenlerin üstüne kurulması fakat sonradan geliştirilerek birçok şey eklendi ve bu hale geldi.

files2.9minecraft.net/index.php?act=download&id=1473757665&hash=5b4278d45f1ff

Elimden geldiğince size maden modunu anlatmaya çalıştım.
Umarım yardımcı olabilmişimdir, sonraki konularımda görüşmek üzere.
Herhangi bir hatayla karşılaşırsanız konunun cevaplar kısmına iletmeniz yeterli.

BE GLAD HE IS FIGHTNING ON YOUR SIDE


 
Üst