Minecraft Map İndir

  • Forumda yetkili olmak ister misiniz? Moderatör başvurularımız aktiftir! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

    Minecraft Türkiye Premium Üyelik hediyesi için buraya tıklayın.

Logarech

Kırık Taş Toplayıcı
8 Şub 2014
28
10
905
Minecraft
Logarech
#1


201210301607261.png


Minecraft Map İndir
Hepinize selamlar değerli forum okurları bu konumda sizlere Minecraft maplerinin nasıl indirilip yüklendiğini anlatacağım. Dilerseniz konumuza geçelim:


Minecraft Map Nedir?

Minecraft map, custom dediğimiz yani bilgisayar veya makine tarafından yapılmayan insanların kendi yaptıkları Minecraft dünyalarıdır. Bu dünyaların türlerini şöyle sıralayabiliriz:
-Macera
-Parkur
-Hayatta Kalma
-Puzzle
-Mini-Game
-Yapıtlar
-Korku
-Kooperatif
-2 kişilik


Neden Minecraft Map'i İndireyim ki?

Çünkü bazen rastgele oluşturulmuş bir haritada yaratıcı veya hayatta kalma modunda oynamak insanı sıkabilir. Bunun yerine özenle hazırlanmış harita türlerini keşfetmek ve onlarla oynamak hiç de fena değil. Üstelik bir haritayı oynayıp bitirdikten sonra üzülmek yok. Çünkü internette inanamayacağınız kadar Minecraft haritaları bulunmakta. Denememişseniz mutlaka öneririm. Çünkü bazen mapler o kadar zevkli olabiliyor ki tekrar tekrar oynama isteği oluşabiliyor.


Pekala, Map'leri Nereden İndirebilirim?
Map'ler web sitelerinden indirilebilir. Sırf Minecraft mapleri indirilmek için açılmış onlarca web sitesi var. Herhangi birinden map indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tabii ki virüs taramasından geçirmeyi unutmayın. Örnek web siteleri:


İndirdiğim Map'leri Nasıl Kullanabilirim?
İndirilen mapleri kullanmak için öncelikle onları yüklemek gereklidir. Yüklemek içinse sırasıyla şu işlemler uygulanmalıdır:
Başlat tuşuna basıp arama kutucuğuna %appdata% yazıp Enter'a tıklıyoruz. Oradan .minecraft klasörünü, oradan da saves klasörünü açıyoruz. İndirdiğimiz mapi saves klasörüne atıyoruz ve işlem tamamlandı.
Bunları yaptıktan Minecraft'ı açıp tek oyunculu dünyalara bakınca indirdiğiniz maplerin orada olduğunu göreceksiniz. Maplere girip keyifle oynayabilirsiniz.


Evet değerli forum okurları, konumuzun sonuna geldik. Umarım aradığınızı bulmuşsunuzdur. Eğer bu konu hakkında hala sorun yaşıyorsanız konunun altına yorum olarak belirtirseniz elimden geldiğince yardımcı olurum.

İyi forumlar :)
 
Son düzenleme:
Beğeniler: TYDEUS ve Koply