• minecraft-turkiye-reklam

enesaknccc

Emek:bir işin yapılması için harcanan çalışma gücü
Mesajlar
4
#1
forum-logo.png


images (12).jpegMinecraft Modlar

Merhaba sevgili Minecraft severler. Oyun zevkinize ikiye katlamak için yapılan modların çeşitliliğinden bahsedeceğim. Bu modları yükleyerek oyununuzun daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Minecraft Mod Nedir?

Oyuna yeni blokların, yeni aletlerin eklenmesini sağlayan Minecraft Mod sevdiğiniz özellikleri ekleyerek oyunu farklı kılmanızı sağlar. Mod yapımı için yazılım dili bilmeniz ve bu işte usta olmanız gerekir. Mod yüklemek için ise yapmanız gereken işlemler çok kolaydır. Bu kolay işlemler sayesinde tek başınıza veya arkadaşlarınız ile eğlenceli bir minecraft deneyimi geçirirsiniz.

Minecraft Mod Nasıl Yüklenir?

Öncelikle mod kurulumu için bir adet kurulum yöneticisini yükleyeceksiniz. İsmi Forge olan bu kurulum yöneticisini yüklemeden modu eklemeniz çalışmama, hata verme gibi sıkıntılar çıkarabilir. Aşağıda vereceğim Forge sitesine giderek hangi sürümde mod yükleyecekseniz o sürümü seçerek indirmeniz gerekiyor. Sürümünüzü seçtikten sonra indirme yöntemleri sizlere sunuluyor. Installer kısmına basarak otomatik indirmeyi seçmeniz en kolayı olacaktır. Installer butonuna tıkladıktan sonra yeni bir sayfa açılarak sağ üst taraftan "Skip" tuşuna basmanız gerekiyor. Gerekli dosya indirildikten sonra uygulamayı açmanız gerekiyor. Karşımıza gelen Minecraft Forge ekranında 3 adet seçenek bulunuyor. Aralarından "Install Client" i seçerek "Ok" butonuna basın. Oyunu yeniden başlattığınızda Forge'un yüklendiğini görebilirsiniz.

MİNECRAFT MODLARI

Minecraft Waila Mod


1520669293_waila-mod-2.pngBu modu Forge yardımı ile yükledikten sonra oyun içindeki eşyaların isimlerini oyunun üst kısmında görebiliyorsunuz. İmlecinizi bloğun üstüne tutarak modun çalışmasını vesile olursunuz.

Not Enough Items Mod


1520668960_not-enough-items.jpgOyuna ekleyeceğiniz birçok mod oyun içinde eşyaların nasıl yapıldığını bulmanızda zorluk çektireniliyor. Bu mod sayesinde oyundaki eşyaları isim ile veya seçerek bularak nasıl yapıldığını görmenize olanak sağlıyor.

Journey Map Mod


1520668223_journeymapmodminecraft.gifHarita üzerindeki yapıları, canlıları, blokları görmenizi sağlayan bu modu oyun oynarken hem mini map halinde hem de büyük şekilde görmenizi sağlıyor. Bir yeri ararken tüm haritayı dolaşmanızdan ziyade gideceğiniz yeri öğrenerek zaman kaybı yaşamassınız.

DecoCraft Mod


1520667350_decocraft.jpgDecoCraft Modu oyuna yeni eşyalar ekliyor. Günlük yaşantımuzda bulunan eşyaların birazunı oyuna ekleyen bu mod oyunu daha zevkli bir hale getireceğinden eminim

Yukarıdaki modları indirdiğinizde bilgisayarınıza .jar uzantılı olarak eklenir. Bu uzantı türünü değiştirmeden bilgisayarımızda bir yere kaydetelim. Windows+r tuş kombinasyonunu izleyerek açılan çalıştır sekmesine %appdata% yazalım. Karşımıza gelecek olan dosyaların içerisinden .minecraft klasörünün içine gidelim. Açılan .minecraft dosyalarının arasında mods klasörünü bulalım eğer bu klasör yok ise oluşturmanız gereklidir. İndirdiğimiz bu jar dosyasını mods klasörünün içine atalım. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta modun sürümü ile Forge eklentisinin sürümünün aynı olması. Eğer iki dosya arasında sürüm değişikliği var ise mod çalışmayacaktır.

files.minecraftforge.net

minecraft-indir.com

Mod yüklemek için yapmanız gereken işlemler bu kadar kolay. Geriye kalan zevkinize göre bir mod seçmek ve oyuna yüklemek.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst