Minecraft PE

Vantilatör

Herkese selam Zuhahahaha
14 Haz 2019
3
2
10
#1
1560624718967.png

Merhaba sayın forum kullanıcıları,
bugün ki konumda sizlere Minecraft oyununun PE sürümünden bahsedeceğim. İsterseniz başlayalım.

Tamam oyunun bir sürümü onu anladık ama PE ne demek?
PE'nin açılımı "Pocket Edition"dur. Yani Cep Yapımı gibi bir şey. Adı üstünde. Cep yapımıysa cebimize nasıl sığacak? Tabii ki telefon ile! PE aslında tam olarak sürüm değil de, bir tür platform gibi bir şeydir. Minecraft normalde PC içindir fakat bu PE versiyonu Telefon içindir.

Tamam bunu da anladım, peki bu oyun kaç yılında çıktı?
Bu oyun ilk önce Xperia PLAY için Google Play'de $6.99 gibi bir fiyata 16 Ağustos 2011'de piyasaya sürüldü. Daha sonra bütün Androidler için 7 Ekim 2011'de yayınlanan bu oyun, bundan yaklaşık 1 yıl sonra, yani 13 Eylül 2012'de iOS'lara yayınlandı.

Diyelim almak istedim, nereden ve ne kadara bulabilirim?
Oyun şu an Google Play'de 24,99TL gibi bir fiyata bulunmaktadır. App Store'de ise $6.99 gibi bir fiyatta bulabilirsiniz. Bu fiyatlar değişebilir.

Peki bunda server kurabilir miyim?
Tabii ki evet! Bu hizmeti veren hostinglerden gidip kiralayabilirsiniz!

Peki bunda skin değişebilir miyim?
Evet! Kendi skinlerinizi telefonunuzun galerisinden veya dosyalarından yükleyip kullanabileceğiniz gibi, Minecraft'ın sunduğu özel skin packleri satın alıp kullanabilirsiniz. Skin Packlerden ilk 1-2 skin bazılarında açık bulunmaktadır.

Durum belli, oyun güzel fiyat yüksek
Diyorsanız internette kırık(crack) versiyonlarını bulabilirsiniz. Tabii ki güncelleme gelmeyeceği için her yeni güncellemenin kırığının gelmesini ve gelince eskiyi silip yeniyi yükleyeceğinizi hatırlatmak isterim.

Grafikleri nasıl? Telefonum kaldırır mı?
Grafikler bana kalırsa efsane. Oynayıp görebilirsiniz. Telefonlar kaldırır fakat boyut söyleyemeyeceğim çünkü hiçbir yerde oyunun boyutu yazmıyor. Google Play'in MC PE sayfasında Telefona Göre Değişir yazdığı için bir şey diyemem.

Oynanışı nasıl?
Joystick gibi bir şeyle oynamayı sevmiyorsanız tavsiye etmem.

Arkadaşlarımla nasıl oynarım?
Aynı WI-FI'de bulunursanız rahatça oynayabilirsiniz.

Tren istasyona ulaştı! Çuf çuf! Son istasyon! İyi Günler :-)
 
Beğeniler: Liwany ve ChiaX