Minecraft Realms ve Realms Plus Nedir?

23 Kas 2019
13
4
60
18
Hell
realms.jpg

HAKKINDA

Selam forum üyeleri ve müthiş pro Minecraft oyuncuları. Şu an konumda bulunmaktasınız ve hoşgeldiniz diyerek başlayalım da uzatmadan konuya geçelim.
Hayatta kalmaya, rekabet etmeye, arkadaşlarınla eğlenmeye ne dersin? He bana sorulursa evet derdim. Düşünsenize kendi özel dünyanız ve arkadaşlarınız. Takım oluşturuyorsunuz savaşıyorsunuz veya eğleniyorsunuz. İşte Minecraft Realms tam size göre! Şöyle özetleyeyim size. Minecraft size özel bir sunucu veriyor ve bu sunucu da siz istemeden kimse giremiyor. İstediğiniz kişiyi davet edebilme veya istememe hakkınız var ve üstelik bu sunucu siz çıksanız bile açık kalıyor. Arkadaşlarınız siz olmadan girebiliyor, oynayabiliyor istediği gibi eğlenebiliyor. E tabii ki sınırınız da var canım! Öyle olur mu hiç? Sadece 10 arkadaş ile oynayabiliyorsunuz fakat bu istediğiniz kadar davet atmanızı engellemiyor.

Normal Minecraft Sunucusundan ne farkı var diyorsunuz fakat var farkı var. Haritanız hazır olarak geliyor ve kaleler mi dersiniz devasa makineler mi dersiniz şehirler falan her şey var. Yani kısaca Mojang size "Bu senin dünyan." mesajı veriyor. Haydi şimdi sorulara geçelim.

Minecraft Realms'i Destekleyen Sistemler ve Cihazlar Nelerdir?

Minecraft Realms'i destekleyen bence yeterince cihaz var. Bunların için de Nintendo bile var. Minecraft Realms'i destekleyen cihazlar sırayla; Windows 10, Nintendo Switch, Xbox One S, Xbox One X, Akıllı Telefonlar, Java. Liste bu şekilde fakat bir eksik var. PS4'ün olmasını isterdim çünkü büyük bir oyuncu kitlesinin Xbox gibi cihazlardan daha çok PS4'ü var.

Minecraft Realms Ürünümün Süresi Biterse veya İptal Olursa Ne Olur? Oynayabilir Miyim?

Edindiğim bilgiye göre Minecraft Realms aboneliğiniz eğer biterse haritalarınıza ve Realms dünyanıza bir şey olmuyor hatta indirebiliyorsunuz fakat Realms'i geri oynamak için satın almanız gerekiyor. İşte Realms'in en sevdiğim özelliği de bu. Yapıyorsun bu işi Mojang!

Haritayı Sunucuma Aktarabilir Miyim?

Fazlaca sorulan sorulardan biri olduğunu düşünüyorum ama Mojang abimiz bence buna da çok güzel bir çözüm getirmiş. Tam tamına 5GB'ye kadar olan bütün haritaları kendi sunucunuza aktarıp oynayabilirsiniz. Teşekkürler Mojang!

Realms Aboneliği Satın Al! :
minecraft.net/tr-tr/realms/

Evet Minecraft Realms bölümümüz bitti ve hemen aşağıda jet hızıyla Minecraft Realms Plus'a geçiyoruz.

RealmsPlus19_dotNet_1170x550.png

HAKKINDA

Evet şimdi plus sürümüne yani Türkçe'ye çeviricek olursak artı sürümüne geçelim. Yine bu sürümde de 10 kişi ile oynayabiliyor ve size özel sunucu oluyor. Diğerine göre sanki artı sürümü her ay eklenen oyunlara bakıcak olursak biraz daha role dayalı olduğunu görüyoruz. Hemen özelliklerine geçelim!
ÖZELLİKLER;
  • Her ay eklenen yeni oyunlar!
  • Kalıcı dünya ve tamamı yedeklenen harita!
  • Konsolda, akıllı telefonlarda, Windows 10'da ve VR'de oynama fırsatı!
  • Size özel ve 10 oyunculu Realms sunucusu!

Realms Plus Aboneliği Satın Al!:
minecraft.net/en-us/realms-plus