￶￵ ￶ Minecraft Server Kurma Hamachili

  • minecraft-turkiye-reklam

  • Minecraft Nasıl? Discord Sunucusuna gelerek başkaları ile sohbet edebilir, başkaları ile yardımlaşabilir aynı zamanda yapılan ve yapılacak olan çekilişlerden faydalanabilirsiniz, katılmak için buraya tıklayın.
  • Tarihi Sever misin? Öyleysen Tarihi Seven İnsanlar Topluluğu Discord Sunucumuza gelerek yeni şeyler öğrenebilir, başkaları ile tarih hakkına tartışbilir ya da bildiklerini başkaları ile paylaşabilirsin, katılmak için buraya tıklayın.

MrHaciYatmaz

Ağaç Yumruklayıcı
6
2
0
19
#1

Minecraft Server Kurma Hamachili

Selamlar, Hamachili bir sunucuya ihtiyacınız olmalı!

Hamachili bir sunucu kurarak arkadaşlarınızla beraber Minecraft oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla Minecraft oynamak, tek başınıza oynamaktan çok daha keyiflidir. Düşünsenize! Arkadaşlarınızla Minecraft oynamak ne kadar eğlenceli olur. Arkadaşlarınızla beraber evler yapabilir, Minecraft'ın gizemlerine dalabilirsiniz. Gelişip zombilere karşı koyabilirsiniz. Ve hatta arkadaşlarınızla birlikte savaşabilirsiniz!
Evet, Hamachi sunucusu açtığınızda arkadaşlarınızla beraber oynayabilirsiniz fakat maalesef ki Hamachili sunucuyu topluluğa açık olarak kullanmanız pek mümkün değildir. Çünkü Hamachili sunucu kurduğunuzda, sunucuya bağlanmak isteyen kişinin de aynı şekilde Hamachi indirmesi ve sizin kurduğunuz ağa bağlanması gerekir. Yani Hamachi sunucusunu yakın arkadaşlarınızla birlikte oynamak için veya topluluğa açık bir Minecraft sunucusu kurmadan önce geliştirmesini yapmak için kullanabilirsiniz. İşte Hamachili server kurma:

Hamachili sunucu kurmak için en başta tabii ki Hamachi indirmeniz gerekiyor. Spoiler içinde verdiğim linkten Hamachi indirebilirsiniz.
secure.logmein.com/hamachi.msi

İndirip kurulumunu yaptıktan sonra Hamachi'yi yönetici olarak çalıştırın. Yönetici olarak çalıştırmazsanız, Hamachi bilgisayarınızda ağ değişikliği yapamayacağı için çalışmaz.

Hamachi'yi açıktan sonra bir ağ oluşturmalısınız. Ağ kullanıcı adı ve şifresini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Arkadaşınız sizin sunucunuza bağlanmak için bu ağa bağlanması gerekecek. Daha sonrasında spoiler içinde verdiğim linkten istediğiniz craftbukkit sürümünü indirmelisiniz.

getbukkit.org/download/craftbukkit

Bu işlemi yaptıktan sonra masaüstünde bir klasör oluşturun. Klasörün içine indirdiğiniz .jar dosyasını atın ve ismini "craftbukkit.jar" olarak değiştirin. Daha sonrasında aynı klasörün içinde bir metin belgesi oluşturun ve içine şu kodu yazın:Kod:
@ECHO OFF COLOR 3
SET BINDIR=%~dp0
CD /D "%BINDIR%"
java -Xmx4G -Xms4G -Dfile.encoding=UTF-8 -jar craftbukkit.jar
PAUSE


buradaki -Xmx4G bölümünden sunucuya ne kadar RAM vereceğinizi ayarlayabilirsiniz. Burada 4GB RAM verilmiş. Daha sonrasında metin belgesini farklı kaydedin ve ismini "başlat.bat" yapın. Başlat bölümünü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama sonu .bat olmalı. Daha sonrasında .bat dosyasını çalıştırın. Klasörün içinde birkaç dosya oluşmuş olmalı. Dosyalar oluştuktan sonra cmd yi kapatın ve EULA.txt deki "false" olan bölümü "true" olarak değiştirin. Daha sonrasında .bat dosyasını tekrar başlatın.

İşlem bu kadar. Geriye sunucu ayarlarını yapmak kaldı. Sunucu ayarlarını server.properties dosyasından yapabilirsiniz.

Not: Bu dosyadaki server ip= bölümüne Hamachi'deki IPV4 adresinizi yazın. Artık arkadaşınız "ip:25565" yazarak sunucuya giriş yapabilir.

Eğer arkadaşlarınız giriş yapamıyorsa Windows Güvenlik Duvarı'nı kapatmayı deneyin.

İyi Forumlar!
 
Beğeniler: RagnarTR ve Swuupie

RagnarTR

Yaşamak solumak değil, çalışmaktır
3
1
155
#2
Eskiden Hamachi sayesinde arkadaşlarla çok eğlenceli dakikalar geçirmişliğimiz oldu. Çok yaşa Hamachi!