￶￵ ￶ Minecraft Shader

Koply

no
Emekli
26 Şub 2018
63
77
1,050
forum.hytale.info.tr
#1


2015-10-08_08.27.44.png


Minecraft Shader

Bu yazıyı okuyan, okumayan herkese tekrardan selamlar. Bu konumda Minecraft Shader'larından bahsedeceğim.
Minecraft Shader Nedir?
Shader oyuna ayrıyetten eklenmiş görüntü paketleridir. Shader'lar oyunun klasik görüntüsünden sıkılmış artık daha gerçekçi, daha kaliteli görüntüler isteyenler için 1 numaralı destekçidir. Bu paketler ile oyun zevkinize ayrı bir tad katabilirsiniz. İnternette bir çok Shader paketini bulabilirsiniz. Bu Shader paketleri genelde düşük, orta ve ağır olmak üzere 3 seviyede paylaşılıyor. Bazı paketlerde ise 4. seviyede bulunuyor. O paket ise ağır paketten daha fazla abartılı şeyleri olan en ağır paket.

Shader paketleri genelde bilgisayara ek yük gibidir. Bilgisayarı daha fazla zorlarlar. En ağır paketler genelde bilgisayarlarda düşük FPS almak zorunda bırakır. Bu yüzden bilgisayarınız iyi değil ise ağır paketleri tavsiye etmem. Ben sizlere oyundaki gölgelerin abartılmamış, hatası olmayan orta seviye paketleri öneririm. Oyuna tam tadında efekt ekleyerek oyun zevkini sabote etmiyorlar. Fakat kullanmak istiyor ve bilgisayarınız gerçekten kötü ise düşük paketleri deneyebilirsiniz. Bilgisayarınız gerçekten çok iyi ise size şunu önerebilirim; en ağır paketin yanına kaliteli bir doku paketi (texture pack) kullanmak. Bu ikiliyi kullandıktan sonra güzel bir harita indirip onu oynamanız. İşte bunları yaparsanız kendinizi Minecraft'tan çıkmış Far Cry oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz.
Shader Paketlerini Nasıl Kullanırım?
Normalde Shader bir mod olarak oyuna ekleniyor. Fakat biz burada hem oyunumuzun kasma sorunlarını daha aza indirgeyen, hemde içerisinde Shader menüsünü barındırmakta olan Optifine'ı oyuna kuracağız.

Optifine'ı indirmek için hemen buraya tıklayabilirsiniz. Dikkat: Girdiğiniz sayfada indirmek istediğiniz Optifine sürümü için " mirror " yazısına basınız. Ardından gelen sayfadan " Download Optifine_xxx " yazısına tıklayın.

Optifine'ı oyuna yükledikten sonra oyuna 1 defa Optifine ile girmeniz gerekiyor. Aksi takdirde yükleyeceğimiz Shader paketlerini yükleyemeyiz. Oyuna 1 defa girdikten sonra Minecraft'ın kaynak dosyalarının olduğu konuma giriyoruz. Ardından "shaderpacks" isimli klasörü buluyoruz. Bu klasörün içine indireceğimiz Shader paketlerini atabiliriz. Buraya attığımız Shader paketlerini oyunda grafik ayarları menüsünden aktif veya pasif edebilirsiniz.

Eğer daha fazla Shader paketi indirmek istiyorsanız aşağıda ki spoiler içerisinde bulunan linke gidebilirsiniz.

shadersmod.net/best-minecraft-shaders

Konumu okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Hepinize iyi forumlar!

 
Beğeniler: RagnarTR ve AdexTR

RagnarTR

Yaşamak solumak değil, çalışmaktır
29 Ocak 2018
3
1
155
#2
Eğer bilgisayarınız kaldırıyorsa Shader ile oynamanızı kesinlikle tavsiye ederim. Survival dünyanıza çok ayrı bir keyif katıyor.
 
Beğeniler: Koply