Minecraft Story Mode

TYDEUS

Melihator
7 Haz 2018
45
32
50
Minecraft
Melihator
#1


Fragtist-Minecraft-Story-Mode.jpg


Minecraft Story Mode

Selamlar millet! Ben TYDEUS.
Bugün sizlere Minecraft: Story Mode oyununu tanıtacağım. Kısaca Minecraft'a dayanan bir oyundur. Buna Minecraft'ın bir alt oyunu veya direkt olarak Minecraft 2 diyebiliriz.

Nedir Bu Minecraft: Story Mode?
Minecraft: Story Mode, sandbox video oyunu olan Minecraft'a dayanan Telltale Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmış grafik macera oyunudur. Oyunun ilk beş bölümü 2015'in 10. ayı olan Ekim ile 2016'nın 3. ayı olan Mart arasında yayımlanırken ek üç bölüm ise indirilebilir içerik şeklinde 2016 ortalarında yayımlandı. Oyun, Windows, MacOS, PlayStation 3, Playstation 4, Wii U, Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, Android, iOS ve Apple TV için piyasaya sürüldü. Oyun, Minecraft'ın orijinal geliştiricisi Mojang ile birlikte geliştirildi. Perakende versiyonu, Aralık 2016'da piyasaya sürüldü.

81UUjd2QCzL._AC_SL1500_.jpg


Geliştirme ve Sürümler
Telltale Games, Minecraft'ın varsayılan "Steve" karakterini kullanmak yerine Minecraft: Story Mode için yeni bir ana karakter oluşturmayı seçti ve oyuncuların oyunda bu karakteri nasıl gördüklerini kendilerine belirtmelerini bile istediler. Oyunun hikayesinin, Goonies veya Ghostbusters filmlerine benzer şekilde, aile dostu olması hedeflediklerini belirttiler. Minecraft: Story Mode, Aralık 2014'te Mojang ve Telltale Games arasında bir işbirliği projesi olduğunu resmen açıkladı. Oyunun ilk fragmanı, Temmuz ayı başlarında Minecon 2015 kongresinde piyasaya sürüldü.
Oyun, 2015'in sonlarında Android, iOS, Windows, OS X, PlayStation ve Xbox konsollarında yayınlanacak beş bölümlük bir dizi olarak planlandı. Buna ek olarak, Minecraft: Story Mode, hem ana bölümleri hem de indirilebilir içeriği içeren Complete Adventure, Nintendo Switch için duyuruldu.

Oynanış
Minecraft: Story Mode (Hikaye Modu), bir episodik interaktif komedi-dram barındıran grafik macera video oyunudur. Telltale Games'in diğer oyunlarına benzer bir dizi bölüm olarak piyasaya sürüldü. Oyuncular, hikayeleri öğrenmek ve ne yapacağını belirlemek için öğeleri toplayabilir, bulmacaları çözebilir ve konuşma araçlarıyla gerçek bir oyuncu olmayan, yani bilgisayar tarafından yönetilen karakterlerle konuşabilirler. Oyundaki her bölümde seçtiğiniz kararlar ve yanıtlar, ilerideki bölümlerde oyunun akışını değiştirir. Bununla birlikte, Minecraft: Store Mode oyunu, Tellgale Games'in daha olgun ya da duygusal olarak daha fazla anlam taşıdığı (büyük karakterlerin ölümleri de dahil olmak üzere) önceki oyunlarının aksine, aile dostu bir oyun olması amaçlanmıştır. Bu nedenle, kararlar önemli ve duygusal olmakla birlikte, olgun imgeleri (+18) veya temaları içermez. Minecraft'ın fiziği, teması ve yapı unsurları da dahil edildi. Oyun, hem hızlı zaman olayları hem de bir yolda enkazın etrafını çevirmek gibi daha çok arcade benzeri kontroller ile yürütülen dövüş ve diğer aksiyon türlerini içerir.

81nNl6IC4CL.jpg


Hikaye
Minecraft: Store Mode, Minecraft dünyasında geçer. Ana karakteri Jesse, Minecraft dünyasını kurtarmış beş efsanevi maceracı olan The Order of the Stone (Taşın Düzeni) bulmak için Minecraft dünyasındaki arkadaşlarıyla (Gabriel, Ellegaard, Magnus, Soren, Ivor) bir yolculuğa çıkan tutkulu bir karakterdir.

maxresdefault.jpg


Karakterler
Oyuncu, cinsiyet ve cilt seçimi dahil olmak üzere Jesse'yi kişiselleştirebilir. Jesse, eğer erkek ise Patton Oswalt, kadın ise, Catherine Taber tarafından seslendirilir.
Oyun içinde bulunan diğer karakterler şöyle; (Oyunun spoilerini vermemek için sadece isimlerini yazıyorum.)
Petra
Axel
Olivia
Lukas
Maya
Ivy
Owen
Gill ve daha nicesi...

Bölümler
Oyun, 2 hafta ile 3 ay arasında yayınlanan beş bölüm halinde ayrılmıştır.
Bölüm 1) Dennis Lenart ve ve Graham Ross tarafından yönetilen, Michael Choung ve Laura Jacqmin tarafından yazılan "The Order of the Stone" bölümüdür.
Bölüm 2) Jason Latino tarafından yönetilen, Joshua Rubin, Eric Stirpe ve Tim Williams tarafından yazılan
"Assembly Required" bölümüdür.
Bölüm 3) Jonathan Stauder tarafından yönetilen, Michael Choung, Laura Jacqmin, Eric Stirpe ve Tim Williams tarafından yazılan "The Last Place You Look" bölümüdür.
Bölüm 4) Graham Ross ve Rebekah Gamin-Arcovitch tarafından yönetilen, Brad Kane ve Laura Jacqmin tarafından yazılan "A Block and a Hard Place" bölümüdür.
Bölüm 5) Jonathan Stauder tarafından yönetilen, Eric Stirpe ve Tim Williams tarafından yazılan "Order Up!" bölümüdür.


Desteklenen Diller
İngilizce: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Var Altyazı: Var
Fransızca: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
Almanca: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
İspanyolca: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
Rusça: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
Basitleştirilmiş Çince: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
Portekizce: Arayüz: Var Konuşma Sesleri: Yok Altyazı: Var
Bu konum bu kadardı...

Konudaki bilgiler işinize yaradıysa konumu beğenebilirsiniz.
Saygılarımla, TYDEUS.

BE GLAD HE IS FIGHTNING ON YOUR SIDE

 
Son düzenleme:
Beğeniler: Koply