Bilgilendirme Minecraft Türk Sunucuları Kuralları

• Minecraft Nasıl? Discord Sunucusuna gelerek başkaları ile sohbet edebilir, başkaları ile yardımlaşabilir aynı zamanda yapılan ve yapılacak olan çekilişlerden faydalanabilirsiniz, katılmak için buraya tıklayın.
  • Forumda yetkili olmak ister misiniz? Moderatör başvurularımız aktiftir! Aramıza katılmak isterseniz buraya tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Minecraft Türkiye Premium Üyelik hediyesi için buraya tıklayın.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byBluera

A steady stream of a madness
25 Şub 2018
14
18
60
crafting3 (1).png

Minecraft Türk Sunucuları Kuralları
Merhaba sayın Minecrafting ailesi. Aşağıdaki kurallar, bütün Minecraft Türk Sunucuları konularında geçerlidir. Aksi bir biçimde olan sunucu konuları kapatılabilir hatta uyarı bile almanıza sebep olabilir.

Sunucu Konusu Açmak İçin Zorunlu Faktörler:
  • Sunucu kesinlikle aktif olmalıdır
    • Eğer sunucu kısa süre içerisinde açılacaksa, konu sahiplerinin sunucunun açılış süreci ile alakalı aktif paylaşım yapmaları ve konu mesajını güncel tutarak takipçileri yeniliklerden haberdar etmeleri zorunludur.
  • Sunucunun kopyalanabilir IP adresi.
  • Sunucu türü.
  • Görsellerle desteklenmiş konu düzeni
  • Sunucuda yer alan özellikler (Sunucu kuralları, sunucudaki etkinlikler, sunucudaki sistemler, sunucuyu yönetme prensipleriniz, sunucunun geçmişi ve bunlar gibi bilgiler.)
  • Sunucuya ait en az 3 resim veya 1 video.
Minecraft Türk Sunucuları Kuralları:
  • Aynı sunucunun tanıtım konusundan birden fazla açılması yasaktır.
    (Hub sunucular her sunucusu için 1 konu açabilir örn. Faction sunucusu için 1 konu SkyBlock için 1 konu tarzı fakat Hub sunucunuz Hub Sunucuları bölümünde genel tanıtım konusu olmak zorundadır.)
  • Bir sunucu konusunda 12 saatte 1 defa güncelleme yapılabilir.
  • Sunucu konularının başlıkları, dikkat çekme amaçlı mesajlar veya ASCII karakterler içermemelidir.
    ("lütfen girin!", "en iyi sunucu!" - ▓▒█✮ ✰ ✪ ☢ ➳ ➽ vb.)
  • Hosting şirketlerini övme amaçlı konular açmak yasaktır.
  • Aktif olmayan konular rapor edilmelidir. Bu sayede yöneticiler konuyu kolaylıkla kapatabilir.
  • 3 Aydan eski sunucu konuları sunucu aktif değilse arşive taşınabilir.
  • Sunucu konularında yetkili başvuruları yapılamaz.
  • Sunucu tanıtım konusu Sunucu Sahibi veya Admini tarafından açılabilir. Reklamcı, moderatör, rehber veya başka bir rütbeye sahip kişi tarafından açılamaz.
  • Konu düzenli ve Türkçe dil bilgisine uygun bir şekilde oluşturulmalıdır.
  • Sunucu tanıtım konunuzda, sunucunuzu Sunucu Ödülü almış gibi lanse etmeniz yasaktır.
Bu kurallar 26.11.2019 tarihinden itibaren geçerlidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...