Minecraft v1.14.4 Veri Depolama API'si PUUID's

  • Minecraft Nasıl? Discord Sunucusuna gelerek başkaları ile sohbet edebilir, başkaları ile yardımlaşabilir aynı zamanda yapılan ve yapılacak olan çekilişlerden faydalanabilirsiniz, katılmak için buraya tıklayın.

Marbleus

Dünyayı anlamak yetmez, onu değiştirmek gerekir.
Kıdemli Moderatör
10 Şub 2017
8
6
885
19
İstanbul
Minecraft
Marbleus
#1
Minecraft v1.14.4 Veri Depolama API'si
Merhaba! Sevgi değer forum üyeleri ve minnettar kalacağım ziyaretçiler!
Bahsedeceğim eklenti henüz geçtiğimiz eylül ayı içerisinde yayınlanmış olmasına rağmen, geliştiricisi tarafından sürekli geliştirilerek gayet başarılı bir şekilde sorunları çözülmüştür. Peki bu eklenti nedir? Ne işe yarar? Nasıl kullanabiliriz? Bunları sizlere anlatmaya çalışacağım. Buyurun konumuza geçelim!

PUUID's Nedir?
PUUID's, Geliştiriciler için üretilmiş bir eklenti de diyebiliriz. Oyuncuların verilerini saklamak için görevlendirilmiş, hafif, hızlı bir API'dir. Bu API sayesinde her oyuncu için ayrı bir dosya oluşturulmak veya bu dosyayı sürekli güncellemek halinde kalmadan her oyuncunun verilerini depolayabileceğiz. Bu özelliği geliştiriciler için çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sunucu sahipleri için de aşırı kullanışlı olacaktır. Örneğin sunucunuzdaki bir yoğunluğu daha azaltıp, RAM belleğinizi daha rahat kullanabilirsiniz.

PUUID's Ne işe yarar?
Sunucu sahipleri için, sunucunuzun bir yoğunluğundan daha kurtulmanızı, donanımlarınızı daha rahat bırakmanızı sağlamaktadır. Ayrıca, UUID'leri yani depolamayı, tam anlamıyla tüm işlevleri ile kullanmamızı sağlar.
Geliştiriciler için, daha hızlı ve daha kullanışlı bir depolama aktarım API'si sağlar.


PUUID's Nasıl kullanılır?
Yalnızca diğer eklentiler gibi 'plugins' klasörüne atmanız yeterlidir. Bunun için de; Sunucuyu kuracağınız başlat dosyasını ve spigot versiyonunu attıktan sonra, başlat dosyasını açmanız yeterlidir. 'plugins' klasörü oluşacaktır.

PUUID's Genel bakış
Kullanacağımız tonlarca eklentinin kullanılması streslidir. Hangisinin donanımlarınızı daha çok yoracağını bilemezsiniz. Ancak PUUID's ekleyerek, depolama ihtiyacınızı daha hızlı bir donanımla karşılayabilirsiniz. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. PUUID's API'sinin tanıtımının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Her birinize başarılar ve iyi forumlar dilerim!
 
Son düzenleme:
Beğeniler: goodshooter