• minecraft-turkiye-reklam

Minecraft

TYDEUS

Melihator
Mesajlar
45
#1


untitled-a5150.jpg


Minecraft

Selamlar millet! Ben TYDEUS.
Bugün sizlere Minecraft hakkında birçok bilgi vereceğim. "Minecraft Nedir? Nasıl oynanır? Neler yapılmalıdır?" gibi sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olacağım.

Nedir Bu Minecraft? Kim Tarafından Yapıldı?
Minecraft, İsveçli oyun geliştiricisi Markus Persson ve Mojang tarafından oluşturulan bir "sandbox" oyunudur. Farklı küplerin 3D olarak oluşturulmuş bir dünyada olmasıdır. Oyundaki diğer aktiviteler de mevcuttur. Keşif, kaynak toplamak, yaratıcılık ve savaş yer alıyor. Yani bu tarz açık dünya oyunlarını seven oyuncuların ilgisini çekebileceğinden eminim.


Bu Oyunu Özgün Yapan Şey Ne?
Diğer oyuncular tarafından yaratılan, oyuncuların yerçekimi veya çarpışmalardan etkilenmeden bir dünya boyunca özgürce hareket edebilecekleri bir seyirci modu ve oyuncuya sadece bir hayat verdiği hardcore mod bulunur. Oyundaki amacınız gerektiği kadar hayatta kalarak oyunu bitirmektir.

s-51a594e286d2f6333e558dbf82d80e75c075fb77.jpg


Nasıl Bu Kadar Popüler Oldu?
Minecraft, büyük bir beğeni toplayarak çok sayıda ödül ve övgü kazandı. Sosyal medya, parodiler, uyarlamalar, ürünler ve MineCon etkinlikleri, oyunu yaygınlaştırmak için büyük roller oynamıştır. Aynı zamanda eğitim ortamlarında küçük çocuklara eğitim amaçlı öğretildi. 2018 başlarında, tüm platformlarda 144 milyonun üzerinde kopya satıldı ve bu sayede tüm zamanların en çok satan ikinci video oyunu oldu. Eylül 2014'te Microsoft, Mojang ve Minecraft fikri mülkiyet haklarını 2,5 milyar ABD Doları karşılığında satın alacağını duyurdu ve satın alma işlemi iki ay sonra tamamlandı. Minecraft: Story Mode gibi spin-off oyunları da yayınlandı.

Oyundaki Amacımız Nedir? Ne İçin Oynamalıyız?
Minecraft, belirli bir amacı olmayan, oyunculara oyunun nasıl oynanacağını seçme konusunda büyük miktarda özgürlüğe sahip olan bir 3D sanal oyunudur. Oyundaki amacınızı kısaca anlatmak için başarı sistemi mevcut. Oyun varsayılan olarak birinci şahıs perspektifindedir ancak oyuncular üçüncü şahıs perspektifi seçeneğine de geçebilirler.

66b97f7d4710ab0f0316a20edf81.jpg


CnJMfJh.png


Nereden Çıktı Bu Fikir? Gelişme Aşamaları Neler?
Markus "Notch" Persson oyunu bir proje olarak geliştirmeye başladı. Minecraft'ı Dwarf Fortress, Dungeon Keeper ve Infiniminer gibi birkaç oyundan ilham aldı. Minecraft ilk olarak 17 Mayıs 2009 tarihinde halka tanıtıldı. İlk büyük güncelleme 28 Haziran 2010 tarihince yayımlandı. Persson (Notch), Jalbum.net ile iş sürdürmesine rağmen, oyunun alfa versiyonunun satışı sayesinde tam zamanlı olarak Minecraft üzerinde çalışmak için işi bıraktı. Minecraft'ın gelişimini desteklemek için, Persson bir video oyun şirketi olan Mojang'ı oyundan kazanılan parayla kurdu. 11 Aralık 2010'da Persson, Minecraft'ın beta test aşamasına 20 Aralık 2010'da gireceğini duyurdu. Ayrıca, hata düzeltmelerinin ve diğer tüm güncellemelerin hala ücretsiz olacağını belirtti. Gelişim boyunca, Mojang için projede çalışmak üzere yeni çalışanlar tuttu. Mojang oyunu betadan çıkardı ve tam sürümünü 18 Kasım 2011'de yayınladı. Oyun, yeni içeriğinden yeni sunucu bilgisayarlarına kadar değişikliklerle birlikte, en alt sürümden bu yana sürekli olarak güncellendi. 1 Aralık 2011'de Jens "Jeb" Bergensten, Minecraft üzerinde tam kontrol aldı ve Persson'u lider geliştirici olarak değiştirdi. 28 Şubat 2012'de Mojang, Minecraft'ın sunucu modifikasyonlarını desteklemesi için popüler sunucu platformu CraftBukkit'in geliştiricilerini işe aldıklarını duyurdu. Bu işe alma aynı zamanda, Mojang'ı CraftBukkit'in tümüyle sahiplenmesini de ele aldı.


Bu konum bu kadardı...
Elimden geldiğince Minecraft'ı anlatmaya çalıştım.
Kendinize iyi bakın, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.
Herhangi bir sorun olursa konunun cevaplar kısmına bana iletebilirsiniz.
Saygılarımla, TYDEUS.

BE GLAD HE IS FIGHTNING ON YOUR SIDE

 
Son düzenleme:
Üst