Ücretli Plugin MMOCore Plugin Tanıtımı

  • Minecraft Nasıl? Discord Sunucusuna gelerek başkaları ile sohbet edebilir, başkaları ile yardımlaşabilir aynı zamanda yapılan ve yapılacak olan çekilişlerden faydalanabilirsiniz, katılmak için buraya tıklayın.

Stegs

"Akıldaki bir an, ateşteki dokuzuna bedeldir."
9
3
60
#1


MMOCore Plugin Tanıtımı

Merhabalar saygıdeğer forumun saygıdeğer üyeleri. Hiç sunucuzu fantastik bir dünyaya dönüştürmeyi istediniz mi? Eğer istediyseniz, tam olarak doğru yerdesiniz. Bu eklenti tam size göre! Uzatmadan konuya geçelim. İyi okumalar.

MMOCore Nedir? Ne İşe Yarar?

MMOCore, sunucunuzu adeta bir MMORPG oyununa çevirmenizi sağlayan içinde fantastik öğeler barındıran ücretli bir eklentidir. Fiyatı yabancı kurlar için 18 Euro gibi ucuz bir fiyata sahip olsa da ülke kuruna bakıldığında yaklaşık fiyatı 120 TL'dir. Peki nedir bu eklentinin olayı? Bu eklentinin en havalı özelliklerinden birisi bir sürü eklentiyle entegre edilip uyum içinde çalışabiliyor olmasıdır.

Oyuncu Sınıfları


Pöpüler ve sevilen bir özellik olan sınıf sistemi, bu yeni ve güncel eklentiyle geliyor. Artık istediğiniz herhangi bir oyuncu sınıfı oluşturabilir, diğer sınıflara dönüşebilirsiniz. Ayrıca sunucunuz istediğiniz kadar sınıfa sahip olabilir. Limit yok! Bu eklenti, sunucunuzda oyuncularınıza daha güzel bir görüntü ve yapılandırma sunabilmenizi için son derece basit olarak sunuluyor. Sınıfların, seviye ve sınıf kısıtlamalarının yanı sıra ekstra istatistikler alabilmesi için bu özellik, diğer uyumlu eklentileri içinde barındırarak sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabiliyor.


Oyuncu Seviye Sistemi

Hangi RPG eklentisi oyuncu seviyesi ile tamamlandı? Bu eklenti sadece bir ana oyuncu seviyesi sunmakla kalmıyor, her meslek için EXP seviyelerini de saklıyor. Ayrıca, karmaşık ve sınırlayıcı seviye formülleri kullanmak yerine, her sınıfın ne kadar EXP kazanması gerektiğini basitçe ifade eden yeni ve geliştirilmiş bir sisteme sahip. Artık karmaşık matematik formüllerine ve hesaplamalara gerek yok.


Oyuncu Nitelikleri


Muhtemelen güç, bilgelik veya karizma sistemi gibi özellikleri duymuşsunuzdur. MMOCore istediğiniz herhangi bir isim ve istatistik özelliklerini oluşturabileceğiniz bir nitelik sistemini sizlere sunuyor. Ama statik değerler ile sınırlı değilsiniz. Eğer sınıf ve düzeyine göre istatistiklerini değiştirmek istiyorsanız, özellik ve yeniden doğuş puanlarını kullanabilirsiniz. Her sınıf farklı istatistiksel yükseltmeler barındırabilir ve benzer yeteneklere sahip olabilir. MMOCore'daki diğer tüm arayüzler gibi bu arayüz de tamamen özelleştirilebilir.


Özel Para Birimi SistemiBu eklenti, kullanılabilir veya devre dışı bırakılabilir, bankadan para çekme, para yatırma ve banknot, madeni paraları içinde bulunduran, RPG benzeri özel bir para sistemini sizlere sunuyor. Bu sistem kasa gibi de kullanılabilir, yani paranızı sanal olarak da harcayabilirsiniz. Hatta bu sistemi özelleştirebilirsiniz de. MythicMobs eklentisine içinde rastgele miktarda bozuk para ve banknot içeren altın torbalar bile ekleyebilirsiniz.


Oyuncu Becerileri / Yetenekleri

Hepimizin SkillAPI ve diğer sınıf eklentilerinden ne kadar beceri özelleştirmeyi sevdiğimizi biliyoruz. Bu yüzden, bu eklenti yetenekleri daha iyi bir şekilde sunuyor. Artık karmaşık becerilerinizi kullanabilir veya MythicMobs formatını kullanarak kendi becerilerinizi oluşturabilirsiniz. Birkaç kelime ile ateş topundan adeta bir baraj becerisi oluşturabilirsiniz kendinize. MythicMobs entegrasyonu, SkillAPI veya diğer ilgili eklentilerden daha fazla özelleştirme sağlar.Daha önce görülmemiş bir atama sistemi kullanarak oyuncularınızı etkileyeceğinizden emin olabilirsiniz. Boş olan bir tuş takımına [F] basarak 1-6 rakamlarına bağlı olduğunuz büyülerden birini atayabilirsiniz. Bu sistem, elinizde herhangi bir eşya bulundurmanızı gerektirmez ve sadece bağlı olduğunuz büyüleri / becerileri kullanır. Becerileri ve sınıfları da sınırlayabilirsiniz. - Yakında daha birçok harika beceri eklenecektir.
Mana Sistemi

Bu eklenti çekirdeğe yerleştirilen, mana maliyetleri için de MMOItems' bağlanan basit bir mana sistemine sahip. Büyü ve diğer şeyler için kullanılabilir bir özelliği var.


Hasar Azaltma Ve Kritik Saldırılar

MMOCore, hem silahlar hem de büyüler için kritik saldırılar (farklı parçacık efektleriyle birlikte) ve ayrıca hasar azaltma dahil olmak üzere çeşitli RPG tipi dövüş mekanizmalarıyla donatılmıştır. Bu eklentide 3 farklı hasar azaltma tipi vardır: alınan hasarı azaltma, oyuncuyu geriye doğru fırlatırken saldırı hasarını ortadan kaldıran kaçma ve saldırgana geri itme uygularken saldırı hasarını bloklama. Yani bir savaşta işe yarayan her şeyi bu özellikte bulabilirsiniz.


Stellium *YENİ*

Geliştiricilerin kafasında tamamen yeni bir fikir var, bize yol işaretlemelerini tanıtmak! Yani hızlı seyahat için RPG vari bir çözüm. Dünyanızda yapılandırılabilir seyahat noktaları kullanırken, gideceğiniz yerin kilidini açmak için oyuncunun ilk olarak oraya gidip kilidini açması gerekir. Bu yol işaretleri, onları inşa ettiğiniz kadar büyük veya gizli bir kapı kadar küçük olabilir. Bu da imkanlarınız sınırsız demek oluyor. Yürümekten sıkılan insanlara birebir bir özellik. Stellium da bu seyahatlari kullanabilmek için gereken bir tür yapılandırılabilir enerji türüdür.
RPG Lootlanabilir Sandıklar

Oyuncular tarafından çok yaygın bir istek, bu eklenti oyuncular tarafından yağmalanabilir RPG sandıkları ile beraber geliyor. Sandıklardan sadece özel eşyalar ve para birimleri düşmekle kalmaz, bu sandıklar her sandık başına ayrı parçacık efektleri ve yenilenme zamanı gibi diğer seçenekleri de sunar. Ayrıca içinden çıkacak olan eşyaları da ayarlayabilirsiniz.
- Rastgele doğma noktaları çok yakında!


Özel Blok Dropları

Bu eklenti sadece size özel blok masaları değil, RPG dünyalar için yenilenebilir bloklar da sunuyor. Yapılandırılabilir drop masaları, blok kısıtlamaları, blok yenilenme zamanı ve birlikte sonsuz seçenek ile beraber geliyor. Bu dünyalar için değiştirilebilir ve sadece belirli araçlar ile çalışabilir. Bir hapishane sunucusu için bile kolayca kullanılabilir.
Görevler

Bu eklenti, herhangi bir RPG eklentisi gibi içine entegre edilmiş görevler ile beraber geliyor. Varsayılan olarak bu eklenti içine MMOItems, MythicMobs gibi eklentileri entegre ededebilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Yukarı çekerek öldürmek, toplama, seyahat hedefleri vs. (diğerleri arasında) Bu sistem birçok görev sistemi ile karşılaştırıldığında yeni ve henüz birçok seçeneği sunamıyor ama kusursuz bir sistem olacak bu özellik sık sık güncellenecektir. Tüm bunlar sabit /quests (/görevler) menüsüne girer.
Ustalık Ve Meslekler

Bu eklenti, McMMO ve meslekler için yedek olarak, öğrenmek için bir ton yeni meslek ve beceriler sunuyor. Madencilik, odunculuk, balıkçılık, çiftçilik ve demlemecilik gibi mesleklerin artık hepsinin kendine özel exp barları ve seviye avantajları mevcut. Tamamen sunucunuza göre özelleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.


Tamamen Yenilenmiş Balıkçılık

Sıkıcı bir meslek olan balıkçılıktan yoruldunuz mu? Bu eklenti bunu tamamen farklı bir hale getiriyor. Şimdi bölgeye özel balıkçılık dropları oluşturabilir (farklı yerlerde farklı droplar olabilir) ve belirli dropların çıkmasının ne kadar süreceğini değiştirmek için yeni "tugs" sisteminden yararlanabilirsiniz. Şanslı oyuncular nadir dropları 30 saniyede sudan çekebilirken, eğer gerçekten şanssız iseniz oltanız suyun altında 30 dakika bile bekleyebilir. Ama dikkatli olun, bazen ağır balıklar sizi suyun içine çekerek ıslatabilir. (Yeni balıkçılık sistemi ile balığın ağırlığına dayanabilmeyi ayarlayabilir veya özel büyüler ile düşürebilirsiniz.) Ayrıca bu sistem, balıkçılık göstergelerini oyuncunun görüntüleyebilmesi için Holograms Ve HolographicDisplays eklentilerini destekler.


Zırh Ağırlığı Sistemi

Çok basit bir varsayılan özellik olarak, eklenti ağır zırh giyen oyunculara hafif bir hız debuff'ı verir. Bu özellik kolayca devre dışı bırakılabilir ve herhangi bir zırh bu listeye gidebilir. En havalı şey, güçlü sınıfların bu hız debuff'ını reddetmek için ayarlanabilmesidir. Yani akıllıca denge!
Derinlemesine Yönetici Komut Sistemi

Bu büyük eklenti ile sınırlı hissetmeyin. Yönetici komutları kolay ve kapsamlı bir yapıya sahiptir. Daha fazla bilgi için Wiki'yi ziyaret edebilirsiniz. İstediğiniz herhangi bir eklentiyi içine atayabilirsiniz, böylece otomatik olarak yapılabilir bir şey el ile de yapılabilir.
Can Ölçeği

RPG sistemini dengelemek için oyuncularınızın ekranında 134 satırlık kocaman bir can barı olmadan 500 sağlık puanı vermek ister misiniz? Artık oyuncunun ekranında görüntülenen can barlarını sınırlayabilirsiniz (gerçek can puanına etki etmez).


EXP Yükselticisi

Sunucunuz için dostça bir özellik ister misiniz? Sadece ana EXP için değil, aynı zaman da meslek için de exp yükselticileri barındırıyor bu eklenti. İstediğiniz herhangi bir süre için herhangi bir EXP yükselticisi oluşturabilirsiniz. EXP yükseltici tokenlerini oyunculara vermek için MMOItems ile entegre ettiğinizde bile kolayca çalışır. Bu ne sunucu ne de yapılandırma içindir. Herkesi mutlu etmek için!
Ganimet Patlaması

Ganimet patlaması, canavarlar öldürüldüğünde düşen ganimetlerin etrafa uçuşmasıdır. Bu da komik bir RPG dünyası özelliğidir. Bu özellik canavarlarınıza ekstra bir epiklik katar. Dahası bu sistem, MMOItems ile uyumludur ve ekstra teklik (tek olan eşyalar) için bırakılan eşyaların arkasında ekstra bir parıltı izi oluşur.
Savaş Günlüğü Sistemi

Savaş günlüğü sistemi, bir oyuncunun savaşta olup olmadığını belirlemenizi ve sohbet mesajlarının da gönderilmesini sağlar. Savaş sırasında varsayılan bir özellik olarak, sağlık rejenerasyonu işe yaramaz, bu yüzden savaştan çıkmanız gerekir. Çok uzun süren savaşlar için birebir bir özellik.


Parti ve Arkadaşlar

Parti ve arkadaş sistemini kullanarak bir ton ekstra eklentiden kurtulabilirsiniz. Gayet sade bir arayüzde istediğiniz kadar arkadaşınızı kaydedebilir ve en son çevrimiçi oldukları zamanları görebilir veya ne kadar süre çevrimiçi olduklarını görebilirsiniz. Bu menü ayrıca oyuncu / sınıf istatistiklerini de gösterir. Parti sistemi, deneyim, sağlık rejenerasyonu gibi özellikleri kullanarak arkadaşlarınızla bir partide oynadığınız için sizi ödüllendirecektir.
Ayarlanabilirlik

Tüm oyun içi arayüzler tamamen çevrilebilir ve özelleştirilebilir (öğe adları, açıklamalar vs.). Tüm oyuncu mesajları, beceri ve sınıflar tercüme edilebilir. Oyuncu seviyesine dayalı her sınıf istatistik özelliği ve becerileri değiştirilebilir.

Komutlar

Genel Komutlar

/mmocore: Ana yardım sayfasını görüntüler.
/mmocore reload
: Yapılandırma dosyalarını düzenledikten sonra tüm eklentiyi yeniden yükler. Yeniden başlatmaya gerek yok.
/mmocore tool <profession> <player>
: Bu, oyuncuya yeni 1 seviye vermek için kullanılan bir komuttur. Geçerli meslekler Madencilik (Kazma), Çiftçilik (Çapa), Odunculuk (Balta), Balıkçılık (Olta)

Döviz Komutları

/mmocore note <player> <worth>: Oyunculara X$ değerinde bir banknot verir. Bankalara yatırılabilir.
/mmocore coins <player> <amount>
: Oyunculara miktar girişine göre altın paralar verir. Bankalara yatırılabilir.

Seyahat Komutları

/mmocore waypoints unlock <waypoint> <player>: Bir oyuncu için seyahat noktası kilidini açar.
/mmocore waypoints open <player>
: Seyahat noktasını açar ve bir oyuncunun sehayat noktasında olup olmadığını kontrol eder.

Admin Komutları

/mmocore admin class <player> <class>: Belirtilen oyuncunun sınıfını ayarlar.
/mmocore admin exp <player> <profession/main> <amount>
: Bir oyuncuya manuel olarak deneyim puanı verir.
/mmocore admin level <player> <profession/main> <amount>
: Belirtilen oyuncuya belirtilen miktarda seviye verir.
/mmocore admin class-points <player> <amount>
: Oyuncuya belirtilen miktarda sınıf puanı verir.
/mmocore admin skill-points <player> <amount>
: Oyuncuya belirtilen miktarda yetenek puanı verir.
/mmocore admin reset <player>
: Bir oyuncunun sınıfını,seviyesini,EXP'sini yani her şeyini sıfırlar.
/mmocore admin nocd <player>
: Bekleme süresi veya mana olmadan becerilerini test etmek için yöneticiler tarafından kullanılır.
/mmocore admin info <player>
: Bir çevrimiçi oyuncu hakkında her yararlı bilgiyi listeler.

Yükseltici Komutları

/mmocore booster create <profession/main> <extra> <length> (player): Belirtilen güç ve uzunlukta bir yükseltici oluşturur.
/mmocore booster list
: Aktif olan yükseltici listesini açar.
/mmocore booster remove <uuid>
: Belirtilen kimliğe sahip bir yükselticiyi kaldırır.

Hata Ve Teknik Komutlar

/mmocore refreshpd <player> : Belirli bir oyuncunun oyuncu verilerini yeniler. Herhangi bir beceriyi düzenledikten sonra kullanılmalıdır, ancak yeniden başlatma önerilir, kendi sorumluluğunuzda kullanın.

Diğer Komutlar

/player veya /p : Karakter menüsünü açar.
/class (player): Sınıf seçim menüsünü zorla açar.
/waypoints: Seyahat noktası arayüzünü açar.
/deposit (player) : Yatırım menüsünü zorla açar.
/withdraw (player) : Oyuncuya bir miktar para yatırır.

Sosyal Komutlar

/party: Parti menüsünü açar.
/friends: Arkadaş menüsünü açar.

Oynanış Komutları

/skills: Yetenek menüsünü açar.
/quests: Görev menüsünü açar.

SON
Konumu buraya kadar okuyan herkese teşekkürler.
Bir sonraki konularda görüşmek üzere.
Hoşçakalın!
 
Son düzenleme:
Beğeniler: goodshooter