Profesyonel Bir Minecraft Sunucusu Açmak

  • Yeni yılda, başta sağlık olmak üzere mutluluk, huzur ve başarılar diliyoruz.

    Otomatik yeni yıl skini yapmaya ne dersin? Buraya tıklayın.

FerdiFalanFilan

L U C İ F E R
16 Haz 2019
11
9
10
20
#1
minecraft-turkiye-destek-forumu.png


Değerli Minecrafting forum üyeleri ve ailesi bugün sizlerle günümüz sorunu ve büyük bir merak konusu olan profesyonel bir minecraft sunucusu nasıl olmalı onu tartışıp bir bilgi kümesi elde edeceğiz.
8.jpg

Profesyonel bir sunucu nedir, nasıl olmalıdır?

Profesyonel bir sunucu deyince akla ilk gelen şey fazla çevrimiçi olup fazla para döken sunucular gelmekte ama bu iş öyle değil ufak bir bütçe ve iyi bir akıl ile bunlar hal edilebilir. Sunucumuz da olması gereken önemli üç nokta vardır. Bunlar şunlardır:
Güzel ve özen ile hazırlanmış bir sunucu paketi
Mimari ve oyuncuların ilgisini çeken buildler kısacası mapler.
Ve bu ikisi kadar önemli olan işini seven ve oyuncular ile arası iyi olan yetkili kadrosu.


Şimdi birazda bunlardan bahsedelim.

Plugin Paketi

İyi bir plugin paketi buglardan fixlenmiş ve oyunculara zevk verecek eklentiler ile donatılmış olmalıdır.
Bir plugin paketi sanalda bulunan diğer paketler ile aynıysa geçici bir çevrimiçi sahip olur ve kısa süre içerisinde unutulur. Bunu sunucunuz da yaşamak istemiyor iseniz ya baştan bir paket dizmelisiniz ya da piyasa da adı duyulmuş ekiplerden destek alabilirsiniz.


Plugin paketi sabit olarak kalır ise ve hiçbir yenilik eklenmez ise bir süre sonra oyuncular sıkılır ve sizler sıfırlamak zorunda kalırsınız buda eski oyunculara yani old üyelere karşı mahcup ve haksız taraf olarak görünmenizi sağlar.

1.png
2.png

Yapılar ve Haritalar


Build konusuna gelecek olursak göze hoş gelen yapılar ya da mimariler her sunucuda sevilmiştir. Komut sistemi ile iki tane duvar yapılarak yapılmış olan mapler ya da spawnlar ilgi görmemiş ve oyuncuları sıkmış birer basit çalışmadır.

Kendi mapleriniz olur ise oyuncuların sizlere karşı bir güveni ve sizlerinde piyasaya karşı bir gücünüz olur benim kanaatimce bunun sebebi başkalarına ait olan mapleri kendi sunucunuz da kullanırsanız
‘’çalıntı, başka yerlerde gördük’’ diyerek kötüleme kampanyaları oluşturulabilir. Bundan dolayı kendinize has olan mapler yapın ya da yaptırınız.


3.jpg


4.jpg

Yetkili Kadrosu

Birçok tutan sunucunun kapanma sebebi olan bu başlık sizler için çok önemli olacaktır. Bu yola çıktığınız insanlar sizin her şeyiniz olacak ve size en büyük destek sağlayacak kişiler olacaktır. Bu yüzden bu yola çıkacağınız insanları iyi secin ve onlara ona göre hareket ediniz.

Oyuncular her zaman bir destek ve ilgi bekler bu konuda sizlere ya da biz piyasaya düşen tek şey ilgi ve alaka üzerinde fazlasıyla durarak bir kitleye hitap etmektir. Her zaman istediklerini veremediğimiz bu oyunculara güzel bir dilde hayır da diyebilmeliyiz.

Konumuzun sonuna gelirken sizlere şunları demek isterim sanal ya da her hangi bir platform sizleri gündelik işlerinizden alı koymamalıdır her şeyin bir sonu vardır ve her son bazen güzel olamayabilir bu yüzden asla pes etmeden daha iyisini başarana kadar pes etmeden savaşın ve bu savaşın galibi geliniz.
aşşağı gif.gif

Esenlik ile kalınız herhangi bir sürç-ü lisanım oldu ise af ola.


İyi Forumlar!
 
Son düzenleme:
Beğeniler: ChiaX ve Xennia

ChiaX

Go after your dreams!
17 Şub 2019
50
31
1,000
#2
Başarılı bir konu olmuş. Umarım; ihtiyaç sahipleri bu konuyu iyi değerlendirebilir. Başarılar!