Rehber Skyblock Hakkında Her Şey

FerdiFalanFilan

L U C İ F E R
16 Haz 2019
11
8
10
18
#1
minecraft-turkiye-destek-forumu.png


Değerli minecrafting ailesi ve üyeleri bugün sizlerle beraber minecratın ana dallarından biri olan Skyblock hakkında bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle skyblock nedir, ortaya çıkma süreci nasıldır? Bu başlıklar altından gideceğiz.

10.jpg


Skyblock nedir?


Skyblock sizlerin singleplayer ya da çevrimiçi oynayabileceğiniz bir minecraft dalıdır. Buradaki amaç gökyüzünde size verilen bir adada elinizde bulunan imkânlar ile gelişmek ve hayatta kalmaktır. Sizlere yani oyunculara ilk başta sağlanan imkânlar şunlardır:

  • 26 blok kil
  • 1 meşe ağacı
  • 1 göğüs
  • 1 lav Kovası
  • 1 blok buz
Siz bu malzemeler ile çeşitli farımlar ve jeneratörler kurarak adanızda sınırlarınızı genişletebilirsiniz.

Bu ada sınırları dışına çıkarsanız ya da size ait olan adadan aşağı zemine bir merdiven ile ulaşmaya çalışır iseniz oyunun zevki ve anlamı kalmayacaktır.

Oyun sizleri bir şeylere emek vererek daha iyi çalışmalar çıkarmanızı sağlayacaktır buna örnek verecek olursak bir cobblestone jeneratörü yaparak. En kısa sürede bir ev inşa etmenizi sağlayacaktır.

Skyblock ortaya çıkışı?

Skyblock diğer türler gibi oyuncular tarafından kendi istekleri doğrultusunda ortaya çıkıp ilerleyen zamanlarda yayılması ve geliştirilmesi ile bugün günümüzdeki halini almıştır ve almaya da devam ediyordur.

Bazı kaynaklara göre ise skyblock minecraft'ta meydana gelen bir açık ile yani komut sistemi ile ortaya çıkıp oyuncular tarafından sevilince kalkmayan bir dizi komut sistemi olarak da görülmektedir.

Skyblock da izlenmesi gereken adımlar


Skyblock yapılması gerekenler

1.JPG

2.JPG
Bu adımlar nasıl yapılabilir?

İlk olarak bu adımları yapmak için bize yukarıda verilen ilk başlangıç malzemelerini kullanmamız lazım.

1. Cobblestone jeneratörü oluşturun.

Bize bu jeneratörü oluşturmak için gerekli olanlar bir lav kovası ve bir su kovası bunları aşağıda verdiğim adımları uygulayarak jeneratörü tamamlayabilirsiniz.

1-İlk olarak 4 karelik bir yeri kazınız.
2-Bu karelerin en ucuna su ya da buz koyarak kırıp su elde ediniz.
3-Bu sudan iki birim yana kazarak bir birimde aşağı ininiz ve kazınız.
4-Kazıdığınız bloğun hemen yanına bir lav koyarak jeneratörü aktif edebilirsiniz.


3.JPG

2.Ada sınırlarını genişletiniz.

Ada sınırları için ilk başta yaptığımız jeneratörden taş kazarak adayı büyütebilir ve çeşitli farımlar için alan sağlayabilirsiniz. Bu alanların yanı sıra kendinizi korumak için bir ev inşa edebilirsiniz.

9.jpg


3.Hayatta kalma

Skyblock da genişlettiğiniz adanız eğer aydınlık değil ise moblar doğarak sizleri adadan aşağı atabilir ya da öldürebilir bundan dolayı adanızı aydınlatmanız ve kendinizi korumak için bir set yapmanız lazımdır.

4.Uyumak

uyumak ve akşamları mobların doğmaması için size bir adet yatak lazım bu yatağı aşağıda ki spoiler'dan bakarak yapabilirsiniz.

4.JPG

5.Beslenmek

Beslenmek için size lazım olan şeyler şu an farımlar dır dır. Farmı kurarak size lazım olan besinleri üretebilirsiniz bu farmları sırası ile buğday farm’ı, karpuz farmı, kabak farmı ve şeker farmı olacaktır.

5.JPG

6.Temel ihtiyaçlar

Artık birçok şey elinizde olacaktır ama sizlere bu kadarı da yetmeyecek ve daha fazlasına ihtiyaç duyacaksınız bu ihtiyaçlarınız gerek besinlerinizi pişirmek için gerek kendinizi savunmak için gerek ise farklı dünyalara açılmak için bunları bu başlık altında kısa suretlerle açıklayalım.

6.1 Fırın

Bir fırın elde etmek için cobblestone jeneratöründen cobblestone kazarak ve çalışma masasından aşağıdaki gibi craft ederek elde edebilirsiniz ve içerisine odun ya da kömür ilave ederek aktif edebilirsiniz.

6.JPG

6.2 Meşale

Meşale yapımında bizlere odun ve kömür gerekmektedir. Odunları çalışma masasında çubuk haline dönüştürerek gene çalışma masasına katıp üstüne kömür ekleyerek elde edebiliriz.

7.JPG

6.3 Olta

Göl ya da su birikintilerinden balık tutmak için gerekli olan malzeme oltadır. Olta yapımı için bizlere ağ ve çubuk lazımdır. Aşağıda detaylı anlatımı mevcuttur.

olta.JPG

6.4 Yay

Yay ile kendinizi savunabilir ya da avları yakalayabilirsiniz aşağıda yapımı mevcuttur.

8.JPG


Artık skyblock oynayabilir ve keşfedebilirsiniz her şey merak ile başlar ve tecrübe ile sonlanır. Konumuz buraya kadardı sabır ve temenni içinde okuduğunuzu varsayarak teşekkürlerimi sunuyorum.
sd.png

Gül sunan bir elde daima bir miktar gül kokusu kalır.

İyi forumlar! 
Beğeniler: ChiaX