Kayıt Ol veya
Hemen "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak 30 saniyelik kayıt işlemini tamamlayın ve forumumuzu kullanmaya başlayın!

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Minecraft Türk Ekibine katılmak ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise konuyu inceleyin ve başvurunuzu hemen yapın!
    Başvuru konusu için tıklayın.
  3. Premium Kazanmak İster misiniz?

Minecraft Türkiye'de premium üye olmak istiyorsanız hemen tıklayın ve premium kazanın!

Yardım Eder Misiniz Lütfeeen

Konusu 'Minecraft Seedler' forumundadır ve Sueda_mc tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Sueda_mc

Sueda_mc Ağaç Yumruklayıcı

Beğenilen Mesajları:
    0
    Arkadaşlar bn sitede yeniyim. Minecraftta da yeni sayılırım. Bna anlatır mısınız? Mesela bazı kodlarda x y z ler vr onlar ne? LÜTFEN TAKIN!! Bi de nolur bna büyük bi köy seedi bulun. Şimdiden teşekkürler.

2. GrandMasterRS

GrandMasterRS Ağaç Yumruklayıcı

Beğenilen Mesajları:
    0
    X Y Z Kodları,Gerçek Hayatla Benzer Çalışma Prensiplerine Sahip Koordinatlardır Ki Bu Konuyu Ortaokulda Öğretiyorlar/Enlem-Boylamlar vs./ Y Yüksekliğimiz,Yukarı Çıktıkça Artar-Aşağı İndikçe Azalır. Z ve X ise Enlem Ve Boylamlarımız. Sağa Sola ya da İleri Geri Giderek Artabilir Ya Da Azalabilir... Seed de İstemişsin,Önerdiğim Şudur: 2976643220357667859 / Minecraft'ı da Biraz Özetlemek Gerekirse Ben Biraz Multiplayer (Çokluoyuncu) Takılan Biriyimdir Ama Elimden Geldiği Kadar Da Singleplayer (TekOyuncu (Hayır TekliOyuncu Değil :/)) Anlatmaya Çalışırım: Oyunun Belirli Bir Sonu Yoktur,Amacımız Direnebildiğimiz Kadar Direnmek Ve Yeni Madenler Kazmaktır Ki Bu Madenler Demir veya Altın Olabilir (Değerlilik Sırası: Kömür<Demir<Altın<Redstone<ELMAS!!) Kazarak Yeni Yeni Aletler Vs. Üretmektir. Tekoyunculu Birazcık Sınırlıdır Ama Çokoyunculu Plugin Denen (İngilizce Mod: ON - Plugin = Eklenti) Şeylerle Minecraft'ın Dinamik Yapısı Değiştirilmeden Daha Fazla İşlev Getirilebilir. MultiPlayerdan Söz Açılmışken Server (Sunucu) Dediğimiz Bazen Hamachi Yardımıyla, Bazen Host Şirketleri Tarafından Açılan ve Birden Çok Oyuncunun Oynayabildiği Minecraft'ın Oynama Şeysisidir :D (Sanırsam Alpha Sürümlerinde Gelmişti-Yanlışsam ZAAA Falan Demenize de Gerek Yok) Ayrıca Bu Forumda da Bikaç Server (Sunucu) Bulabilirsin-Bulunca IP (Internet Protocol) Denen Bazen Rakamlar Bazen de Harflerden Oluşan Bir Yazı Dizilimini Oyuna Girdiğinde Çalıştırmak İçin : Oyuna Gir / Çokluoyuncu / Sunucu Ekle / 2. Siyah Kutucuk / Tamamlandı Tuşlarına Basarsan O Sunucuyu Sunucu Listene Ekleyebilir ve Oynayabilirsin. Elimden Geldiğince Sade Bir Dil Kullanmaya Çalıştım,Umarım İşine Yaramıştır

3. PresleyTR

PresleyTR Ağaç Yumruklayıcı

Beğenilen Mesajları:
    0
    konu biraz geçmiş ama hala bilmeyenler için söylim yukarda arkadaş baya iyi anlatmış uzunca ama ben kısaca özet geçim

xyz minecraftın koordinat birimidir.senin bulunduğun bölgenin koordinat sayılarını içerir.
    mesela minecraftta ''f3'' tuşuna bastığında sol üst köşede yazılar çıkar.orda x y z vardır.
    örneğin bi koordinat birimi söyleyelim.
    x : (79)
    y : 65,000 (65) (bu yüksekliğini gösterir diye biliyiorum.yükseldikçe 66 67 diye ilerler.
    z : (126)

bide köy seedi : 7768551264047168149
    hangi sürümde çalışır bilmiyorum ama.

Sayfayı Paylaş