Kayıt Ol veya
Hemen "Kayıt Ol" butonuna tıklayarak 30 saniyelik kayıt işlemini tamamlayın ve forumumuzu kullanmaya başlayın!

Minecraft Türk Ekibine katılmak ister misiniz? Cevabınız "Evet" ise konuyu inceleyin ve başvurunuzu hemen yapın!
Başvuru konusu için tıklayın.

Journey

Konusu 'Minecraft Hikayeleri' forumundadır ve worgenn tarafından 16 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. worgenn

  worgenn Ziyaretçi

  Katılım:
  24 Ekim 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajları:
  11
  Giriş
  Sağ eliyle gözlerini ovaladı ve evinin camdan dışarıya baktı Steve. Çoktan öğlen olmuştu, horozları gene işini yapmıyordu. Önce yumruklarını sıkarak ellerini esnetti ve yavaşça yataktan kalktı. Kısa bir süre düşündükten sonra doğruldu. Mırıldanarak evden çıktı ve evin arka bahçesinde ki barakaya yürümeye başladı. Az hayvanı olduğu için sadece bir baraka işini görüyordu. Kapıyı gıcırdatmamaya çalışarak araladı. Uzun süre uyumanın etkisiyle şişen gözleri pek iyi görmüyordu. Gözlerini ovalamaya başladı, o sırada karşısında horozlarının ölü vücutlarıyla karşılaştı. Beyaz tüyü kalmamış; yarısı dökülmüş, kalanlar da yeşermişti.

  Halk şehir meydanında toplanmıştı. Ağaca dolanmış bir halatın yanında başı bir örtüyle sarılı, suratı görünmeyen birisi durmaktaydı. Halktan bazıları o adamın kim olduğunu öğrenmek için, bazılarıysa sırf adamın asılışını izleyip tadını çıkarmak için oradaydı. Zırhlı bir adam ağacın yanına doğru gitti. Kalabalıkta bir sessizlik oluştu. "Şehirde son günlerde ki cinayetleri yapan kişi bu. Artık buna bir son vermenin zamanı geldi!" diye bağırdı zırhlı adam. Kalabalık sözde katile hakaretler edip taş fırlatmaya başladı. Zırhlı adam, halatı kavrayıp çaresizce başı örtülü bekleyen adamın boynuna geçirdi.

  "Daha ne kadar gizlemeyi düşünüyorsun Desmond? En sonunda halk olanların farkına varacak, gizlemeye çalışmak yerine bir an önce önlem almak zorundayız." dedi Marlon. Desmond tahtında oturmuş, sert bir şekilde Marlon'un suratına bakmaktaydı. "Korkacak bir şey yok, bir kaç ay sonra kurtulmuş olacağız. Sadece küçük bir salgın."
   
  #1
  rsm ve mygodisagamer bunu beğendi.
 2. worgenn

  worgenn Ziyaretçi

  Katılım:
  24 Ekim 2011
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajları:
  11
  Bölüm 1
  Steve, sağ eliyle yerdeki ölü horozlardan birini yavaşça kavradı. Suratını ekşitti ve ölü horozu suratına doğru yaklaştırdı. Horozun kokusu burnuna geldiği anda fırlattı. Normal ölü bir horozdan çok daha farklı, aşırı derecede rahatsız edici bir kokuya sahipti. Parmaklarında yeşil bir iz çıktığını farketti, elini pantalonuna sertçe sürterek temizledi. Mırıldanarak barakadan çıktı ve evinin önündeki yoldan ilerlemeye başladı.

  Ağacın yanına yavaş yavaş yürüdü Elshaina. Ağacın dalının arasına sol elinde tuttuğu elmayı yerleştirdi. Ağaçtan yaklaşık 40 adım uzaklaştı. Koluna geçirdiği yayı sağ eline aldı ve sol eliyle sırtındaki kulburdan bir ok kavradı. Oku, yaya geçirdi ve sağ gözünü kapadı. Yayı iyice gerdikten sonra bıraktı. Ok elmanın yanından sıyırıp geçmişti. Sol eliyle kulburundan bir ok daha kavradı.Sağ gözünü kapadı ve oku yayına geçirip tekrar gerdi. Yayı yavaşça bıraktı. Elmayı tam ortasından vurmuştu. Suratında bir gülümseme oluştu. Ayağının arkasındaki çuvala doğru eğildi. Çuvalın içinde hiç elma kalmamıştı. Yavaş adımlarla şehir meydanına doğru yürümeye başladı.

  Marlon, Desmond'un suratına bir süre sinirli bir şekilde baktıktan sonra sertçe yerinden kalktı ve sarayın çıkışına doğru ilerlemeye başladı. "Bir yolunu bulacağım." diye mırıldandı.

  Steve şehir meydanına varmıştı. Meydanda her zamankinden fazla insan vardı. "Gene birisi öldürülecek." diye mırıldandı. Kalabalığa doğru ilerledi, başına ip geçirilmiş adamı izliyordu. Adamın arkasında bir cellat duruyordu. Marlon, şehir meydanına varmıştı. Kalabalığın arasından sıyrılarak cellatın yanına doğru ilerledi. Cellatı sertçe ittirdi ve "Çekil!" diye bağırdı. Bu sırada Elshaina şehir meydanına varmıştı. Oda kalabalığı farketti, daha sonra Steve'yi gördü. Steve'nin yanına hızlı adımlarla ilerledi. Steve, Elshaina'yı farketmişti, bakışlarını Elshaina'ya çevirdi. "Birisi öldürülecek." dedi sessizce. "İnanmam." diye mırıldandı Elshaina. Bu arada kalabalığın gözü Marlon'un üstündeydi. Marlon, ipi adamın boynundan yavaşça çıkardı ve başındaki örtüyü yere fırlattı. "Gidebilirsin." dedi. Adam kafasını yavaşça Marlon'a doğru çevirdi. Korkudan titriyordu. "Te..teşekkür ederim!" dedikten sonra hızlıca koşarak kalabalığa karıştı. "Görülecek birşey yok, herkes işine dönsün!" diye bağırdı Marlon. Bunu dedikten hemen sonra etraftakiler hızlı adımlarla oradan ayrılmaya başladı. Elshaina, Steve'ye eliyle "takip et" işareti yaptı. Steve başıyla onayladı.

  (( Bölüm bu kadar, ileriki bölümleri şekillendirmek için önerilerinize ve eleştirilerinize ihtiyacım var. Lütfen yorum bırakın. ))
   
  #2
 3. Sajibon

  Sajibon Kömür Madencisi

  Katılım:
  26 Aralık 2011
  Mesajlar:
  70
  Beğenilen Mesajları:
  24
  İlgi çekici.Şahsen devamını bekliyorum...
   
  #3
 4. Schwarzgert

  Schwarzgert Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  18 Şubat 2012
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajları:
  1
  Gene döktürmüşsün worgenn, ellerine sağlık.
   
  #4
 5. devilcrash

  devilcrash Ağaç Yumruklayıcı

  Katılım:
  28 Mayıs 2012
  Mesajlar:
  23
  Beğenilen Mesajları:
  0

Sayfayı Paylaş